Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dertien aanhoudingen rond rellen bij zalencentrum Den Haag

Dertien aanhoudingen rond rellen bij zalencentrum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Dertien mensen zijn aangehouden na de rellen zaterdagavond bij een zalencentrum in Den Haag. Dit meldt de politie zondag begin van de middag. Zes agenten raakten gewond. Eerder sprak de politie nog van vier gewonde agenten. In zalencentrum Opera aan de Haagse Fruitweg was een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap.

De aangehouden verdachten zijn mannen in de leeftijd van 19 tot en met 36 jaar oud. Volgens een woordvoerder van de politie hebben zij voor zover bekend Nederlandse of Eritrese nationaliteiten. De confrontatie zaterdagavond ontstond tussen pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs, meldden de politie en de gemeente eerder al.

Twee agenten raakten gewond aan de hand, een andere agent liep letsel op aan haar gebit en een agent liep verwondingen op aan een knie. Een andere agent raakte gewond doordat die werd aangereden door een politieauto. Ook werd een agent onwel toen traangas werd ingezet.

Het zouden jongeren van de Eritrese organisatie Brigade Nhamedu zijn geweest die zaterdagavond de confrontatie zochten, zei burgemeester Jan van Zanen die avond na ontvangen signalen hierover. Het Britse The Guardian schreef eerder over deze groep dat het gaat om jonge Eritreeërs die in het buitenland wonen. Zij zetten zich actief in tegen het regeringsbeleid. Eerder waren er in andere Europese landen ook confrontaties tussen deze groep en regeringsgezinde Eritreeërs.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

54 minuten geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

55 minuten geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

56 minuten geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

8 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

10 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

13 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

13 uur geleden