Dertien aanhoudingen rond rellen bij zalencentrum Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Dertien mensen zijn aangehouden na de rellen zaterdagavond bij een zalencentrum in Den Haag. Dit meldt de politie zondag begin van de middag. Zes agenten raakten gewond. Eerder sprak de politie nog van vier gewonde agenten. In zalencentrum Opera aan de Haagse Fruitweg was een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap.
De aangehouden verdachten zijn mannen in de leeftijd van 19 tot en met 36 jaar oud. Volgens een woordvoerder van de politie hebben zij voor zover bekend Nederlandse of Eritrese nationaliteiten. De confrontatie zaterdagavond ontstond tussen pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs, meldden de politie en de gemeente eerder al.
Twee agenten raakten gewond aan de hand, een andere agent liep letsel op aan haar gebit en een agent liep verwondingen op aan een knie. Een andere agent raakte gewond doordat die werd aangereden door een politieauto. Ook werd een agent onwel toen traangas werd ingezet.
Het zouden jongeren van de Eritrese organisatie Brigade Nhamedu zijn geweest die zaterdagavond de confrontatie zochten, zei burgemeester Jan van Zanen die avond na ontvangen signalen hierover. Het Britse The Guardian schreef eerder over deze groep dat het gaat om jonge Eritreeërs die in het buitenland wonen. Zij zetten zich actief in tegen het regeringsbeleid. Eerder waren er in andere Europese landen ook confrontaties tussen deze groep en regeringsgezinde Eritreeërs.
Meer uit Binnenland
DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 64.000 kinderen die in armoede leven in Nederland hebben geen of niet de goede bril, omdat hun ouders deze niet kunnen betalen. Dat blijkt uit onderzoek van het Amsterdam UMC in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De drinkwaterbedrijven en branchevereniging Vewin waarschuwen jongeren online voor desinformatie over de veiligheid van drinkwater. Uit onderzoek van bureau Motivaction, waaraan bijna 3500 mensen meededen, is naar voren gekomen dat het vertrouwen in de kwaliteit van kraanwater onder jongeren lager is dan onder andere inwoners van Nederland.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League werden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever zag dat veel fans toekeken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van Bonaire die betrokken waren bij de klimaatzaak tegen de Nederlandse overheid, zijn verheugd over de erkenning die zij van de rechtbank in Den Haag hebben gekregen. "Wij voelen ons tweederangsburgers en moeten altijd vechten om dingen voor elkaar te krijgen. Dat de rechter zei dat wij worden gediscrimineerd, dat vond ik te gek. Dat dwingt respect af", reageert kunstenares Jackie Bernabela, die in traditionele klederdracht het vonnis heeft bijgewoond.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Naast het noorden moeten donderdag ook de provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel rekening houden met gladheid door sneeuwval. Daar geldt vanaf de nacht tot begin van de middag code geel. Het KNMI verwacht op veel plaatsen 1 tot 2 centimeter sneeuw.
3 uur geleden