Dertien aanhoudingen na protest in Rotterdam tegen kolen
ROTTERDAM (ANP) - Bij protesten in Rotterdam van actiegroepen Extinction Rebellion en Kappen met Kolen zijn dertien mensen aangehouden. "De demonstraties verliepen vreedzaam, maar dertien mensen weigerden het bevel om te vertrekken op te volgen. Ze zijn meegenomen en krijgen een proces-verbaal mee", zegt een woordvoerder van de politie.
Zo'n vijftien actievoerders ketenden zich vrijdagochtend even na 10.00 uur vast aan het spoor aan de Missouriweg op de Maasvlakte, waarover de kolen per trein worden vervoerd van het Europees Massagoed Overslagbedrijf (EMO). Aan de actie bij het spoor deden zo'n dertig actievoerders mee. Ze waren van plan om te blijven zitten tot hun eis, om te stoppen met kolen, wordt ingewilligd. "Als we eerder weggehaald worden, dan komen we terug", beloofden ze.
Naast de blokkadeactie op het spoor was er ook een actie bij het Havenbedrijf. Daar blokkeerden zo'n twintig mensen enige tijd de ingang van het World Port Center aan de Wilhelminakade. Deze acties zijn onderdeel van een reeks. Eerder werd actiegevoerd bij Tata Steel in IJmuiden en in de haven van Amsterdam. De acties van vrijdag zijn volgens een woordvoerder het "begin van een langere campagne in Rotterdam".
Vriendelijk
De politie liet de actievoerders ongemoeid. "Zij zijn niemand tot last", zei een politiewoordvoerster eerder op de vrijdag. "De sfeer is vriendelijk, gemoedelijk en er is goed contact", benadrukt ze.
De organisaties willen dat er zo snel mogelijk een einde komt aan de overslag van kolen. Naast de eis om te stoppen met kolen vanwege de schade aan het klimaat, werd ook geprotesteerd tegen "zeer ernstige mensenrechtenschendingen" die gepaard zouden gaan met de kolenwinning in Colombia.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
9 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geleden