Derksen: commotie raakt me niet, ik draag de consequenties
HILVERSUM (ANP) - De commotie over zijn 'kaarsenverhaal' raakt Johan Derksen nauwelijks. "Ik kan er goed tegen", aldus de analist van Vandaag Inside in het voorstukje van het programma van woensdag. Derksen bekende dinsdagavond in de uitzending dat hij vijftig jaar geleden een bewusteloze vrouw gepenetreerd heeft met een kaars.
De uitspraken en de lacherige manier waarop collega's Wilfred Genee en Rene van der Gijp dinsdag erover deden, leidden woensdag tot veel boze reacties. Onder anderen Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag, sprak zich vernietigend uit over het fragment. "Ik had juist het idee dat ik mij kwetsbaar opstelde", zei Derksen woensdagavond voorafgaand aan de uitzending.
Verder vindt de analist vooral dat "de woke cancelgemeente weer heel actief is geweest vandaag". "Het blijft gek dat je elk half uur op het NOS Journaal bent." Hij gaat in de uitzending nog één keer "uitleggen" wat hij wel bedoelde. "En anders draag ik alle consequenties die eraan vastzitten", voegt hij er aan toe.
Producent Talpa Network zei woensdag "snel in gesprek" te willen met Derksen, maar gaf voor de uitzending van Vandaag Inside van woensdagavond geen reactie meer op alle commotie. Ook op sociale media regende het boze reacties.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
2 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
11 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
23 uur geleden