Derksen: commotie raakt me niet, ik draag de consequenties
HILVERSUM (ANP) - De commotie over zijn 'kaarsenverhaal' raakt Johan Derksen nauwelijks. "Ik kan er goed tegen", aldus de analist van Vandaag Inside in het voorstukje van het programma van woensdag. Derksen bekende dinsdagavond in de uitzending dat hij vijftig jaar geleden een bewusteloze vrouw gepenetreerd heeft met een kaars.
De uitspraken en de lacherige manier waarop collega's Wilfred Genee en Rene van der Gijp dinsdag erover deden, leidden woensdag tot veel boze reacties. Onder anderen Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag, sprak zich vernietigend uit over het fragment. "Ik had juist het idee dat ik mij kwetsbaar opstelde", zei Derksen woensdagavond voorafgaand aan de uitzending.
Verder vindt de analist vooral dat "de woke cancelgemeente weer heel actief is geweest vandaag". "Het blijft gek dat je elk half uur op het NOS Journaal bent." Hij gaat in de uitzending nog één keer "uitleggen" wat hij wel bedoelde. "En anders draag ik alle consequenties die eraan vastzitten", voegt hij er aan toe.
Producent Talpa Network zei woensdag "snel in gesprek" te willen met Derksen, maar gaf voor de uitzending van Vandaag Inside van woensdagavond geen reactie meer op alle commotie. Ook op sociale media regende het boze reacties.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Koning Willem-Alexander noemt de bevindingen van het onderzoek naar de rol van de Oranjes in de koloniale geschiedenis van Nederland "onverbloemd en indringend". Dat het aan tegendraads leiderschap ontbrak binnen zijn familie, vindt hij "schrijnend en confronterend".
14 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Onderzoeker Gert Oostindie, onder wiens leiding onderzoek is gedaan naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden, prijst koning Willem-Alexander omdat die als staatshoofd excuses heeft aangeboden voor "de Atlantische slavernij en het extreme geweld in de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog".
16 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Het enthousiasme voor het Huis Oranje-Nassau in de voormalige koloniën werd afgedwongen binnen ongelijke machtsverhoudingen. Dat blijkt uit onderzoek naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden dat vrijdag wordt gepresenteerd.
23 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Het Huis Oranje-Nassau was "met overtuiging en zonder wezenlijke bedenkingen" betrokken bij het kolonialisme. Dat is de uitkomst van een drie jaar durend onderzoek naar de rol van de Oranjes in de koloniale geschiedenis van Nederland, tussen 1600 en 2025, dat is gedaan op verzoek van koning Willem-Alexander.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 42 Afghaanse mannen die in het verleden de Nederlandse ambassade in de Afghaanse hoofdstad Kabul hebben bewaakt, worden definitief niet naar Nederland gebracht. Ook de Hoge Raad heeft hun eis vrijdag afgewezen en laat de uitspraak van het gerechtshof in stand.
32 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De woning aan de Honingklaver in het Gelderse dorp Overasselt die vier weken gesloten is geweest op last van burgemeester Joerie Minses, wordt vrijdag weer geopend. De gemeente zegt dat er geen nieuwe feiten en omstandigheden naar voren gekomen zijn die een langere sluiting rechtvaardigen. Wel heeft de burgemeester besloten om twee maanden camerabewaking in te stellen rond de woning voor "het bevorderen van de rust en veiligheid in de omgeving".
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Er komt geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de Gazaanse student van de Universiteit Maastricht die in een video suggereerde betrokken te zijn geweest bij de aanval op Israël op 7 oktober. Het Openbaar Ministerie en de politie zien geen aanleiding daartoe. Na beoordeling is de conclusie dat er geen sprake is van strafbare feiten, zoals betrokkenheid bij een aanslag, verheerlijking van terrorisme of opruiing.
2 uur geleden