Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derk Sauer spreekt van 'Stalin-tijden' na verbanning Moscow Times

Derk Sauer spreekt van 'Stalin-tijden' na verbanning Moscow Times

AMSTERDAM (ANP) - Derk Sauer zag het wel aankomen dat Rusland de door hem opgerichte krant The Moscow Times als "ongewenste organisatie" zou bestempelen. "We waren natuurlijk al aangemerkt als 'buitenlandse agent' en we zijn nogal succesvol met onze verslaggeving, ook in Rusland zelf. Dan kan je er gewoon op wachten", aldus de 71-jarige Sauer tegen het ANP. Woensdag kwam naar buiten dat Rusland The Moscow Times als "ongewenste organisatie" heeft bestempeld. Het is daardoor voor Russen verboden om te werken voor of banden te hebben met de krant.

De aanduiding wordt in Rusland vaker gebruikt, met als doel onafhankelijke media, mensenrechtenorganisaties en onderwijsinstellingen te onderdrukken. Personeel van The Moscow Times riskeert door dit nieuwe label een celstraf. Voor lezers is het ook strafbaar om artikelen van de krant online te delen. "Het maakt het leven gewoon nog moeilijker dan het al is", aldus Sauer. "Door dit label is het helemaal onmogelijk voor mijn Russische collega's om terug te gaan, zolang Poetin aan de macht is. Daar staan zware gevangenisstraffen op." De redactie van The Moscow Times is vertrokken uit Rusland na de invasie in Oekraïne.

Het is voor Sauer en zijn redactie nu ook moeilijker om mensen in Rusland te spreken. "Want nu is het ook strafbaar voor Russen om überhaupt contact met ons te hebben. Die kunnen dan ook weer een gevangenisstraf krijgen door gewoon een gesprek met een journalist van ons", legt Sauer uit. Russen mogen ook geen abonnee worden of de nieuwsbrief van The Moscow Times ontvangen.

Sauer spreekt van "een strijd om het vrije woord". "Maar het is net zo goed een technologie-oorlog", zegt hij. Zolang Vladimir Poetin aan de macht blijft in Rusland, denkt Sauer niet dat The Moscow Times er wordt toegestaan. "De politiestaat wordt met de dag erger. Dit treft ons nu, maar er zitten honderden mensen in de gevangenis die een socialmediapost hebben geretweet. Die kritisch over de oorlog zijn geweest. Het zijn gewoon Stalin-tijden."

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

8 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

11 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

11 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

12 uur geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

14 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

16 uur geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

16 uur geleden