Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derk Sauer spreekt van 'Stalin-tijden' na verbanning Moscow Times

Derk Sauer spreekt van 'Stalin-tijden' na verbanning Moscow Times

AMSTERDAM (ANP) - Derk Sauer zag het wel aankomen dat Rusland de door hem opgerichte krant The Moscow Times als "ongewenste organisatie" zou bestempelen. "We waren natuurlijk al aangemerkt als 'buitenlandse agent' en we zijn nogal succesvol met onze verslaggeving, ook in Rusland zelf. Dan kan je er gewoon op wachten", aldus de 71-jarige Sauer tegen het ANP. Woensdag kwam naar buiten dat Rusland The Moscow Times als "ongewenste organisatie" heeft bestempeld. Het is daardoor voor Russen verboden om te werken voor of banden te hebben met de krant.

De aanduiding wordt in Rusland vaker gebruikt, met als doel onafhankelijke media, mensenrechtenorganisaties en onderwijsinstellingen te onderdrukken. Personeel van The Moscow Times riskeert door dit nieuwe label een celstraf. Voor lezers is het ook strafbaar om artikelen van de krant online te delen. "Het maakt het leven gewoon nog moeilijker dan het al is", aldus Sauer. "Door dit label is het helemaal onmogelijk voor mijn Russische collega's om terug te gaan, zolang Poetin aan de macht is. Daar staan zware gevangenisstraffen op." De redactie van The Moscow Times is vertrokken uit Rusland na de invasie in Oekraïne.

Het is voor Sauer en zijn redactie nu ook moeilijker om mensen in Rusland te spreken. "Want nu is het ook strafbaar voor Russen om überhaupt contact met ons te hebben. Die kunnen dan ook weer een gevangenisstraf krijgen door gewoon een gesprek met een journalist van ons", legt Sauer uit. Russen mogen ook geen abonnee worden of de nieuwsbrief van The Moscow Times ontvangen.

Sauer spreekt van "een strijd om het vrije woord". "Maar het is net zo goed een technologie-oorlog", zegt hij. Zolang Vladimir Poetin aan de macht blijft in Rusland, denkt Sauer niet dat The Moscow Times er wordt toegestaan. "De politiestaat wordt met de dag erger. Dit treft ons nu, maar er zitten honderden mensen in de gevangenis die een socialmediapost hebben geretweet. Die kritisch over de oorlog zijn geweest. Het zijn gewoon Stalin-tijden."

Meer uit Binnenland

Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

58 minuten geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

6 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

6 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

6 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

6 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

7 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

7 uur geleden