Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derek de Lint nieuwe sint bij aangepaste intocht in Amsterdam

Derek de Lint nieuwe sint bij aangepaste intocht in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse intocht van Sinterklaas is dit jaar vanwege het coronavirus anders dan andere jaren. De aankomst van de goedheiligman, deze keer voor het eerst gespeeld door acteur Derek de Lint, is vrijwel zonder publiek, laat de Stichting Sinterklaas in Amsterdam weten.

De intocht is op zondag 15 november bij het Zeeburgereiland in Amsterdam-Oost. Normaal gesproken komt de sint aan bij het Scheepvaartmuseum, waarna hij in een optocht door de stad trekt.

Vanwege het coronavirus gaat de Stichting Sinterklaas in Amsterdam uit van "een waterintocht met vrijwel geen publiek, oftewel een minimumvariant".

De rol van Sinterklaas werd in Amsterdam tot 2018 gespeeld door Jeroen Krabbé. Vervolgens wierp cabaretier Erik van Muiswinkel zich op als nieuwe goedheiligman, maar hij trok zich terug.

Meer uit Binnenland

Eerste Duitse minister bij herdenking Kristallnacht in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst is een Duitse minister aanwezig bij de nationale herdenking van de Kristallnacht in de Portugese Synagoge in Amsterdam. Het gaat om de in Amsterdam geboren Karin Prien, die sinds mei van dit jaar onderwijsminister is en een Joodse achtergrond heeft. Het Centraal Joods Overleg, dat de herdenking organiseert, meldt dat Prien een toespraak zal houden tijdens de plechtigheid op zondag 9 november.

3 uur geleden
Man (32) aangehouden voor bedreiging Frans Timmermans op terras

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van belediging en bedreiging van Frans Timmermans. Informatie over de woonplaats van de verdachte zegt een politiewoordvoerder niet te kunnen geven. De GroenLinks-PvdA-leider werd vorige week zondag op een terras in Amsterdam geïntimideerd en deed daarvan aangifte.

6 uur geleden
200.000 boetes uitgeschreven voor niet betalen tol A24

ZOETERMEER (ANP) - Sinds de opening van de Blankenburgverbinding zijn er tot en met september 200.000 boetes uitgeschreven aan weggebruikers voor het niet betalen van de verschuldigde tol. In totaal gaat het om een bedrag van ongeveer 7 miljoen euro, bevestigde een woordvoerder van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) berichtgeving van de NOS.

11 uur geleden
Slachtoffer dodelijk ongeval Texel is 50-jarige Belg

DE COCKSDORP (ANP) - Het slachtoffer van een fataal ongeval op Texel is een 50-jarige man uit België. De man fietste in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.30 uur op de Postweg toen hij botste met een voertuig. De bestuurder daarvan, een 70-jarige Texelaar, wordt "volgens protocol ontboden voor verhoor", meldt de politie.

13 uur geleden
Fietser Texel overleden na aanrijding auto

DE COCKSDORP (ANP) - Bij een aanrijding met een auto is in de nacht van zaterdag op zondag in De Cocksdorp op Texel een fietser om het leven gekomen. Dat maakte de politie op X bekend.

19 uur geleden
Brankele Frank wint Slimste Mens: 'Totaal bizar'

HILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."

1 dag geleden
Voor het eerst in bijna een halfjaar nergens warmer dan 15 graden

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.

1 dag geleden