Derdelanders demonstreren opnieuw om niet op straat te belanden
DEN HAAG (ANP) - Vijfentwintig demonstrerende derdelanders hebben zich vrijdagochtend verzameld voor het ministerie van Justitie en Veiligheid waar een loket van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) zit om te voorkomen dat ze op straat belanden. Het gaat om studenten die vanuit Oekraïne zijn gevlucht, maar geen permanente Oekraïense verblijfsvergunning hebben. Eerst kregen zij dezelfde bescherming als Oekraïners, maar vanaf 4 september vervalt dit, en dat betekent dat ze of terug moeten naar hun moederland, of asiel moeten aanvragen.
De studenten, die allemaal tussen de twintig en dertig jaar oud zijn en onder meer uit Iran, Marokko, Egypte en Nigeria komen, geven aan dat als er niks verandert ze op straat gaan leven in Nederland. De zogenoemde derdelanders woonden al jaren in Oekraïne toen daar de oorlog uitbrak.
De groep is met vijfentwintig mensen, maar volgens een van de studenten vertegenwoordigen ze een groep van 2000 derdelanders. Ze mochten volgens hem van de gemeente om veiligheidsredenen niet met een grotere groep demonstreren, omdat ze dichtbij de IND staan. Op spandoeken die de studenten meedragen staan teksten als 'Wil je echt dat jonge studenten die de oorlog zijn ontvlucht op straat belanden?' en 'Alle vluchtelingen uit Oekraïne verdienen dezelfde behandeling '.
Vorige week maandag voerden zo'n honderd demonstranten ook al actie bij het hoofdkantoor van de IND.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
26 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
11 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
20 uur geleden