Derdelanders demonstreren opnieuw om niet op straat te belanden
DEN HAAG (ANP) - Vijfentwintig demonstrerende derdelanders hebben zich vrijdagochtend verzameld voor het ministerie van Justitie en Veiligheid waar een loket van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) zit om te voorkomen dat ze op straat belanden. Het gaat om studenten die vanuit Oekraïne zijn gevlucht, maar geen permanente Oekraïense verblijfsvergunning hebben. Eerst kregen zij dezelfde bescherming als Oekraïners, maar vanaf 4 september vervalt dit, en dat betekent dat ze of terug moeten naar hun moederland, of asiel moeten aanvragen.
De studenten, die allemaal tussen de twintig en dertig jaar oud zijn en onder meer uit Iran, Marokko, Egypte en Nigeria komen, geven aan dat als er niks verandert ze op straat gaan leven in Nederland. De zogenoemde derdelanders woonden al jaren in Oekraïne toen daar de oorlog uitbrak.
De groep is met vijfentwintig mensen, maar volgens een van de studenten vertegenwoordigen ze een groep van 2000 derdelanders. Ze mochten volgens hem van de gemeente om veiligheidsredenen niet met een grotere groep demonstreren, omdat ze dichtbij de IND staan. Op spandoeken die de studenten meedragen staan teksten als 'Wil je echt dat jonge studenten die de oorlog zijn ontvlucht op straat belanden?' en 'Alle vluchtelingen uit Oekraïne verdienen dezelfde behandeling '.
Vorige week maandag voerden zo'n honderd demonstranten ook al actie bij het hoofdkantoor van de IND.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
12 uur geleden