Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derdelanders demonstreren opnieuw om niet op straat te belanden

Derdelanders demonstreren opnieuw om niet op straat te belanden

DEN HAAG (ANP) - Vijfentwintig demonstrerende derdelanders hebben zich vrijdagochtend verzameld voor het ministerie van Justitie en Veiligheid waar een loket van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) zit om te voorkomen dat ze op straat belanden. Het gaat om studenten die vanuit Oekraïne zijn gevlucht, maar geen permanente Oekraïense verblijfsvergunning hebben. Eerst kregen zij dezelfde bescherming als Oekraïners, maar vanaf 4 september vervalt dit, en dat betekent dat ze of terug moeten naar hun moederland, of asiel moeten aanvragen.

De studenten, die allemaal tussen de twintig en dertig jaar oud zijn en onder meer uit Iran, Marokko, Egypte en Nigeria komen, geven aan dat als er niks verandert ze op straat gaan leven in Nederland. De zogenoemde derdelanders woonden al jaren in Oekraïne toen daar de oorlog uitbrak.

De groep is met vijfentwintig mensen, maar volgens een van de studenten vertegenwoordigen ze een groep van 2000 derdelanders. Ze mochten volgens hem van de gemeente om veiligheidsredenen niet met een grotere groep demonstreren, omdat ze dichtbij de IND staan. Op spandoeken die de studenten meedragen staan teksten als 'Wil je echt dat jonge studenten die de oorlog zijn ontvlucht op straat belanden?' en 'Alle vluchtelingen uit Oekraïne verdienen dezelfde behandeling '.

Vorige week maandag voerden zo'n honderd demonstranten ook al actie bij het hoofdkantoor van de IND.

Meer uit Binnenland

Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

18 minuten geleden
Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

1 uur geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

2 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

2 uur geleden
Bestuurder joodse school teleurgesteld na gesprek met Jetten

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.

2 uur geleden
Israël waarschuwt voor groep die aanslagen Nederland opeist

JERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.

3 uur geleden
Commissie Mijnbouwschade ziet schademeldingen na beving toenemen

ROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.

3 uur geleden