Derdelanders demonstreren opnieuw om niet op straat te belanden
DEN HAAG (ANP) - Vijfentwintig demonstrerende derdelanders hebben zich vrijdagochtend verzameld voor het ministerie van Justitie en Veiligheid waar een loket van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) zit om te voorkomen dat ze op straat belanden. Het gaat om studenten die vanuit Oekraïne zijn gevlucht, maar geen permanente Oekraïense verblijfsvergunning hebben. Eerst kregen zij dezelfde bescherming als Oekraïners, maar vanaf 4 september vervalt dit, en dat betekent dat ze of terug moeten naar hun moederland, of asiel moeten aanvragen.
De studenten, die allemaal tussen de twintig en dertig jaar oud zijn en onder meer uit Iran, Marokko, Egypte en Nigeria komen, geven aan dat als er niks verandert ze op straat gaan leven in Nederland. De zogenoemde derdelanders woonden al jaren in Oekraïne toen daar de oorlog uitbrak.
De groep is met vijfentwintig mensen, maar volgens een van de studenten vertegenwoordigen ze een groep van 2000 derdelanders. Ze mochten volgens hem van de gemeente om veiligheidsredenen niet met een grotere groep demonstreren, omdat ze dichtbij de IND staan. Op spandoeken die de studenten meedragen staan teksten als 'Wil je echt dat jonge studenten die de oorlog zijn ontvlucht op straat belanden?' en 'Alle vluchtelingen uit Oekraïne verdienen dezelfde behandeling '.
Vorige week maandag voerden zo'n honderd demonstranten ook al actie bij het hoofdkantoor van de IND.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
9 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
19 uur geleden