Derdelanders demonstreren opnieuw om niet op straat te belanden
DEN HAAG (ANP) - Vijfentwintig demonstrerende derdelanders hebben zich vrijdagochtend verzameld voor het ministerie van Justitie en Veiligheid waar een loket van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) zit om te voorkomen dat ze op straat belanden. Het gaat om studenten die vanuit Oekraïne zijn gevlucht, maar geen permanente Oekraïense verblijfsvergunning hebben. Eerst kregen zij dezelfde bescherming als Oekraïners, maar vanaf 4 september vervalt dit, en dat betekent dat ze of terug moeten naar hun moederland, of asiel moeten aanvragen.
De studenten, die allemaal tussen de twintig en dertig jaar oud zijn en onder meer uit Iran, Marokko, Egypte en Nigeria komen, geven aan dat als er niks verandert ze op straat gaan leven in Nederland. De zogenoemde derdelanders woonden al jaren in Oekraïne toen daar de oorlog uitbrak.
De groep is met vijfentwintig mensen, maar volgens een van de studenten vertegenwoordigen ze een groep van 2000 derdelanders. Ze mochten volgens hem van de gemeente om veiligheidsredenen niet met een grotere groep demonstreren, omdat ze dichtbij de IND staan. Op spandoeken die de studenten meedragen staan teksten als 'Wil je echt dat jonge studenten die de oorlog zijn ontvlucht op straat belanden?' en 'Alle vluchtelingen uit Oekraïne verdienen dezelfde behandeling '.
Vorige week maandag voerden zo'n honderd demonstranten ook al actie bij het hoofdkantoor van de IND.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
5 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
6 uur geleden