Derde zege op rij voor Atalanta in Serie A
UDINE (ANP) - In de Italiaanse Serie A heeft Atalanta de vierde plaats verstevigd. De ploeg van de Nederlandse spelers Marten de Roon en Hans Hateboer pakte drie punten in de uitwedstrijd tegen Udinese (2-3). De Colombiaan Luis Muriel was met twee treffers in de slotfase de gevierde man bij de bezoekers, die de derde competitiezege op rij behaalden.
Hateboer werd in de 59e minuut gewisseld. De Roon viel na een uur in. Bij Udinese was Bram Nuytinck basisspeler. Marvin Zeegelaar mocht in de 66e minuut invallen. Hij verzorgde de assist bij het tweede doelpunt van Udinese. Hidde ter Avest was vanaf de 82e minuut nog als invaller actief.
Atalanta kwam als nummer 4 op 57 punten. De ploeg uit Bergamo profiteerde van de nederlaag van nummer 5 AS Roma bij AC Milan (2-0). Daardoor staat Atalanta nu negen punten los van de Romeinse rivaal. De eerste vier van de Serie A plaatsen zich voor de groepsfase van de Champions League.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
12 minuten geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geleden