Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde wereldtitel maakt emoties los bij veldrijdster Van Empel

Derde wereldtitel maakt emoties los bij veldrijdster Van Empel

LIÉVIN (ANP) - De doorgaans zelfbewuste Fem van Empel zocht even naar woorden nadat ze in Liévin de wereldtitel veldrijden had veroverd. "Ik realiseer het me nog amper", sprak ze in het flashinterview. Voor het derde jaar op rij mocht ze de regenboogtrui in ontvangst nemen. "Ik moest er heel diep voor gaan. Het was een zwaar gevecht", keek ze terug op een strijd met landgenote Lucinda Brand. Pas net voor de laatste bocht had ze de Dordtse af kunnen schudden.

Het was ook een emotioneel moment, vertelde ze. Er waren twijfels geweest nadat ze vorig weekeinde in de wereldbekercrossen van Maasmechelen en Hoogerheide niet haar gebruikelijke hoge niveau had gehaald. Dat had haar een tikje gegeven, erkende ze. "Ik wist dat het hier een gevecht zou worden. Lucinda was een geweldige tegenstander. Ik heb respect voor haar, ze heeft een geweldig seizoen gereden. Ik ben blij voor haar en voor Puck", doelde ze ook op Puck Pieterse, die het brons pakte. "We hebben het als Nederland goed gedaan."

Dat gebeurde op een verraderlijk parcours, dat 's ochtends bij de verkenning nog hard was door de vorst, maar in de middag modderiger werd. Van Empel: "De afgelopen dagen veranderden de omstandigheden steeds. Dan is het begin van zo'n wedstrijd best riskant. Het duurt een paar ronden voordat je een beeld hebt en weet waar je moet toeslaan."

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

8 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

2 dagen geleden