Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde wereldtitel maakt emoties los bij veldrijdster Van Empel

Derde wereldtitel maakt emoties los bij veldrijdster Van Empel

LIÉVIN (ANP) - De doorgaans zelfbewuste Fem van Empel zocht even naar woorden nadat ze in Liévin de wereldtitel veldrijden had veroverd. "Ik realiseer het me nog amper", sprak ze in het flashinterview. Voor het derde jaar op rij mocht ze de regenboogtrui in ontvangst nemen. "Ik moest er heel diep voor gaan. Het was een zwaar gevecht", keek ze terug op een strijd met landgenote Lucinda Brand. Pas net voor de laatste bocht had ze de Dordtse af kunnen schudden.

Het was ook een emotioneel moment, vertelde ze. Er waren twijfels geweest nadat ze vorig weekeinde in de wereldbekercrossen van Maasmechelen en Hoogerheide niet haar gebruikelijke hoge niveau had gehaald. Dat had haar een tikje gegeven, erkende ze. "Ik wist dat het hier een gevecht zou worden. Lucinda was een geweldige tegenstander. Ik heb respect voor haar, ze heeft een geweldig seizoen gereden. Ik ben blij voor haar en voor Puck", doelde ze ook op Puck Pieterse, die het brons pakte. "We hebben het als Nederland goed gedaan."

Dat gebeurde op een verraderlijk parcours, dat 's ochtends bij de verkenning nog hard was door de vorst, maar in de middag modderiger werd. Van Empel: "De afgelopen dagen veranderden de omstandigheden steeds. Dan is het begin van zo'n wedstrijd best riskant. Het duurt een paar ronden voordat je een beeld hebt en weet waar je moet toeslaan."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

14 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

14 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

15 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

15 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

16 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

16 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

22 uur geleden