Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde wereldtitel maakt emoties los bij veldrijdster Van Empel

Derde wereldtitel maakt emoties los bij veldrijdster Van Empel

LIÉVIN (ANP) - De doorgaans zelfbewuste Fem van Empel zocht even naar woorden nadat ze in Liévin de wereldtitel veldrijden had veroverd. "Ik realiseer het me nog amper", sprak ze in het flashinterview. Voor het derde jaar op rij mocht ze de regenboogtrui in ontvangst nemen. "Ik moest er heel diep voor gaan. Het was een zwaar gevecht", keek ze terug op een strijd met landgenote Lucinda Brand. Pas net voor de laatste bocht had ze de Dordtse af kunnen schudden.

Het was ook een emotioneel moment, vertelde ze. Er waren twijfels geweest nadat ze vorig weekeinde in de wereldbekercrossen van Maasmechelen en Hoogerheide niet haar gebruikelijke hoge niveau had gehaald. Dat had haar een tikje gegeven, erkende ze. "Ik wist dat het hier een gevecht zou worden. Lucinda was een geweldige tegenstander. Ik heb respect voor haar, ze heeft een geweldig seizoen gereden. Ik ben blij voor haar en voor Puck", doelde ze ook op Puck Pieterse, die het brons pakte. "We hebben het als Nederland goed gedaan."

Dat gebeurde op een verraderlijk parcours, dat 's ochtends bij de verkenning nog hard was door de vorst, maar in de middag modderiger werd. Van Empel: "De afgelopen dagen veranderden de omstandigheden steeds. Dan is het begin van zo'n wedstrijd best riskant. Het duurt een paar ronden voordat je een beeld hebt en weet waar je moet toeslaan."

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

1 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

3 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

3 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

5 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

7 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

9 uur geleden