Derde weekend van protesten tegen omstreden wet in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden demonstranten gingen zaterdag in Frankrijk voor het derde opeenvolgende weekend de straat op om te protesteren tegen een controversiële veiligheidswet die het filmen van de politie zou beperken. In de hoofdstad marcheerden enkele duizenden demonstranten geflankeerd door de oproerpolitie.
De spanningen liepen op toen de avond viel. De politie zette het waterkanon in tegen kleine groepen in het zwart geklede demonstranten die flessen en andere projectielen naar de veiligheidsagenten gooiden.
"Wereldwijde onderdrukking, totale achteruitgang", stond op een bord dat door een demonstrant in de lucht werd gehouden. Het verwees naar het nieuwe wetsvoorstel dat de 'kwaadaardige' publicatie verbiedt van afbeeldingen waarop de gezichten van politieagenten in actie te zien zijn.
142 arrestaties
Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin twitterde dat er 142 mensen waren gearresteerd in Parijs en zei dat de politie te maken had met enkele "ultra-gewelddadige individuen".
Er werden ook demonstraties gehouden in Montpellier, Lyon en Lille.
Critici beweren dat de veiligheidswet, die is aangenomen door het parlement, het voor journalisten en burgers moeilijker zal maken om gevallen van politiegeweld aan het licht te brengen.
Herschrijven wetsvoorstel
In het licht van de toenemende protesten kondigde Macron's regerende LREM-partij aan het controversiële artikel 24 van het wetsvoorstel te zullen herschrijven, dat gaat over het filmen van de politie.
Maar de demonstranten en rechtengroepen eisen dat de wet volledig wordt ingetrokken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
3 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
5 uur geleden