Derde vrouw beschuldigt gouverneur New York van ongewenst gedrag
NEW YORK (ANP) - Een derde vrouw is naar voren gekomen die de gouverneur Andrew Cuomo van de Amerikaanse staat New York beschuldigt van seksueel ongewenst gedrag. De 33-jarige Anna Ruch vertelt maandag in een interview met The New York Times dat Cuomo in september tijdens een bruiloft zijn handen op haar blote onderrug plaatste. Ook zou hij haar gevraagd hebben haar te mogen kussen.
"Ik was zo in de war en geschokt en beschaamd", vertelde Ruch aan de Times. 'Ik wendde mijn hoofd af en had op dat moment geen woorden." De krant laat ook foto's zien waarop het voorval zou zijn vastgelegd.
Eerder deze week beschuldigden twee oud-medewerkers van de Democratische gouverneur hem van seksueel ongewenst gedrag. Een van de vrouwen zegt dat ze afgelopen najaar allerlei seksueel getinte en persoonlijke vragen kreeg van haar baas. Een andere oud-medewerkster stelt dat de gouverneur haar ongevraagd een kus op haar mond gaf.
Spijt
Maandag zei Cuomo in een verklaring over de aantijgingen dat hij "oprecht spijt heeft" als zijn gedrag ooit "verkeerd is opgevat als ongewenst geflirt". Een advocatenbureau gaat onderzoek doen naar de beschuldigingen naar de gouverneur.
Chris Cuomo, jongere broer van Andrew en presentator bij de Amerikaanse nieuwszender CNN, heeft maandag in zijn programma verklaard geen verslag te zullen doen omtrent de berichtgeving over zijn broer. "Ik ben me overduidelijk bewust van wat er met mijn broer aan de hand is", aldus Chris Cuomo. "Ik kan er overduidelijk geen verslag van doen, want het is mijn broer. CNN zal er natuurlijk wel verslag van doen. Dat hebben ze uitgebreid gedaan en zullen ze ook blijven doen."
Eerder deden de broers gezamenlijk verslag van de coronapandemie, Chris als presentator van CNN en Andrew als gouverneur van New York, wat hen beiden veel populariteit opleverde.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
1 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
5 uur geleden