Derde vluchtauto schutter Zwijndrecht gevonden in Hoek van Holland
HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De politie heeft dinsdagavond de derde vluchtauto van de verdachte van de schietpartij in Zwijndrecht gevonden in Hoek van Holland. De auto waarin de 49-jarige Minh Nghia Vuong heeft gereden werd gevonden in de buurt van een huis van een kennis van hem aan de Dolphijnstraat. Het gaat om een zwarte Seat Ibiza.
Vuong wordt ervan verdacht zaterdag een 66-jarige vrouw te hebben doodgeschoten en de 38-jarige dochter van die vrouw te hebben verwond, zij ligt nog in het ziekenhuis. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.
De politie meldt dat de zwarte Seat Ibiza al snel in zicht kwam nadat de tweede vluchtauto dinsdag werd gevonden. De woning aan de Dolphijnstraat is binnengevallen en doorzocht door de politie.
Beloning
Dinsdag maakte de politie bekend dat de tip die naar Vuong leidt wordt beloond met 30.000 euro.
Volgens een politiewoordvoerder kan Vuong niet met de boot in Hoek van Holland het land verlaten. "Overal waar grenscontrole is, kan hij er niet langs."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Door een defect spoor rijden er tot eind augustus minder sprinters tussen Hoofddorp en Amsterdam Centraal Station, meldt de NS. De spoorwegdienst verwacht dat de storing tot ongeveer maandag 31 augustus 21.15 uur duurt.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland is onvoldoende voorbereid op crisissituaties die door extreme hitte worden veroorzaakt. Dat schrijft het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV) op basis van een eerste en korte analyse van de hittegolf van eind juni. Het pleit voor een landelijk crisisplan voor hitte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanhoudende droogte en de steeds lagere wateraanvoer uit de grote rivieren is het voorlopig niet nodig om extra landelijke of bovenregionale maatregelen te nemen. Dat melden diverse ministeries, Rijkswaterstaat, de Unie van Waterschappen en de drinkwaterbedrijven na hun wekelijkse overleg, waarin ze de situatie rond de droogte bespreken. Sinds half juli is sprake van een watertekort in Nederland.
9 uur geledenLOBITH (ANP) - De Rijn heeft nog nooit zo laag gestaan. Op donderdag werd bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenkomt, een waterpeil gemeten van 6,47 meter boven NAP, laten data van Rijkswaterstaat zien. Daarmee is het laagterecord van 6,48 meter uit augustus 2022 verbroken. De metingen begonnen in 1866.
9 uur geleden