Derde verdachte moord advocaat Wiersum voorlopig vast
AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Rotterdammer die op 27 januari werd aangehouden op verdenking van het medeplegen van de moord op advocaat Derk Wiersum, blijft de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Amsterdam bepaald, meldt een woordvoerder desgevraagd.
De 44-jarige Wiersum werd op 18 september bij zijn woning in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Het grootscheepse politie-onderzoek heeft tot dusver tot drie arrestaties geleid. Eerder hield de politie Giërmo B. en Anouar T. aan. Laatstgenoemde is een neef van Ridouan Taghi, die door justitie wordt beschouwd als de onbetwiste leider van een liquidatiebende. Taghi is hoofdverdachte in het proces Marengo, dat draait om een reeks criminele afrekeningen.
Derk Wiersum was een van de advocaten van de kroongetuige in Marengo, Nabil B. Hoewel van een formele verdenking (nog) geen sprake is, wordt Taghi gezien als het brein achter de schokkende moord op de advocaat. B. heeft een reeks belastende verklaringen afgelegd tegen Taghi en diens veronderstelde handlangers. In maart 2018 werd B.’s (niet-criminele) broer vermoord. Aangenomen wordt dat Taghi ook in die moord de hand heeft gehad. Wraak op 'verrader’ Nabil B. zou zijn motief zijn geweest.
Taghi was lang voortvluchtig en werd in december aangehouden in Dubai. Ook zijn vermoedelijke 'adjudant’ Saïd R. bleef geruime tijd spoorloos. Hij werd eind vorige week opgepakt in Medellín in Colombia. Taghi werd binnen enkele dagen overgebracht naar Nederland en zit vast in de extra-beveiligde gevangenis in Vught. Verwacht wordt dat de uitlevering van Saïd R. aanzienlijk meer tijd in beslag gaat nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.
9 uur geleden