Derde verdachte bij schietpartij Amsterdamse Rivierenbuurt vast
AMSTERDAM (ANP) - In het onderzoek naar de schietpartij in de Amsterdamse Rivierenbuurt is een derde verdacht opgepakt. Dit maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een inleidende zitting van de andere twee verdachten. De derde verdachte Amier S. (20) is aangehouden op 21 december. Hij zit in voorlopige hechtenis en beroept zich op zijn zwijgrecht.
In de Vechtstraat werd afgelopen zomer op twee verschillende momenten geschoten waarbij rappers het doelwit waren. Het eerste schietincident was op dinsdagmiddag 25 augustus rond 16.00 uur. Daarbij raakte rapper Bigidagoe gewond. De tweede schietpartij was in de daaropvolgende nacht om 04.00 uur, waarbij met een kalasjnikov meerdere schoten zijn afgevuurd op een woning. Daarbij raakte een van de bewoners van het huis gewond.
De eerste twee verdachten, die in dezelfde week nog zijn opgepakt in Leeuwarden en Amsterdam-West, zouden betrokken zijn bij het tweede schietincident in de Vechtstraat, waarbij meerdere kogelinslagen zijn gevonden bij de woning. Ook de aangehouden derde man wordt verdacht van de nachtelijke schietpartij.
Voorbereidende zitting
De eerste twee verdachten, Denver B. (20) en Damian L. (21), waren maandag niet bij de voorbereidende zitting aanwezig. Ze worden op 12 februari gehoord in elkaars zaak. De volgende voorbereidende zitting is op 24 maart. Op die zitting wordt ook de derde verdachte Amier S. verwacht. Wanneer de inhoudelijke behandeling van de zaak begint, is nog niet bekend.
In de nacht van 26 op 27 augustus was er een schietincident in de wijk Holendrecht, in een huis waar naar verluidt de moeder van Bigidagoe woonde. Of er een verband tussen de drie schietpartijen bestaat, werd maandag in de rechtbank niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
10 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
11 uur geleden