Derde verdachte aangehouden in zaak Mallorca
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vrijdagochtend een derde verdachte aangehouden in de zaak rond de fatale mishandeling op Mallorca, meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om een 18-jarige Hilversummer. Hij wordt verdacht van het medeplegen van doodslag, poging tot doodslag en het openlijk plegen van geweld.
De jongen zou betrokken zijn geweest bij het geweld in een horecagelegenheid in de badplaats El Arenal op Mallorca en bij het geweld op de boulevard. Daarbij raakte een 27-jarige man uit Waddinxveen zwaargewond. Hij overleed later aan zijn verwondingen. Ook andere slachtoffers raakten gewond.
De verdachten waren met een vriendengroep op vakantie op het Spaanse eiland, waar ze in de vroege ochtend van 14 juli ruzie zochten met andere vakantiegangers. De politie heeft de Hilversummer opgepakt naar aanleiding van verklaringen van getuigen en van camerabeelden, waaronder nieuwe beelden die door een getuige zijn gemaakt.
Dertien getuigen
De verdachte wordt maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Eerder werden al twee andere verdachten aangehouden, een van 18 en een van 19, beiden uit Hilversum. Ook zij worden verdacht van het medeplegen van doodslag op de 27-jarige man uit Waddinxveen en het medeplegen van poging tot doodslag op een andere man. De 19-jarige man wordt daarnaast ook verdacht van poging tot doodslag op nog een ander slachtoffer in de horecagelegenheid. Beide verdachten zitten nog vast.
In het onderzoek hebben inmiddels dertien getuigen een verklaring afgelegd of zullen dat binnenkort doen. Ook is er negen keer aangifte gedaan. Het OM verwacht dat er nog nieuwe aanhoudingen zullen volgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Om het afsteken van vuurwerk in stadions effectiever tegen te gaan, moet onder meer de toegangscontrole in stadions verbeteren, adviseert het onafhankelijke Auditteam Voetbal en Veiligheid in een maandag verschenen rapport. Technologie kan daarbij helpen. Als voorbeelden noemt het team scanpoorten, handscanners en slimme camera's. Ook betere controle van personeel, leveranciers en stadionruimtes kan verbetering opleveren.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het gemeentehuis in Den Bosch zijn maandagavond zo'n honderd mensen samengekomen voor een raadsbijeenkomst over asielopvang in Engelen. Tijdens de inspraakavond kunnen bewoners hun mening geven over de komst van een opvanglocatie voor alleenstaande jonge asielzoekers.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI gaat gebruikers van zijn app vanaf komende week waarschuwen voor lokale zware onweersbuien. Als zo'n zware bui binnen een kwartier op de locatie van de gebruiker wordt verwacht, krijgt die een melding. Het gaat niet om alle buien, maar alleen om "zware onweersbuien die overlast kunnen veroorzaken", legt het instituut uit.
8 uur geledenWEZEP (ANP) - Vijf gewonden van het ongeval met een touringcar op de A28 bij Wezep liggen nog in het ziekenhuis. Dat laat de gemeente Oldebroek weten, waar Wezep onder valt.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de wedstrijd SC Cambuur tegen Feyenoord in Leeuwarden van zondag. De bezoekende fans van de Rotterdamse ploeg gooiden vuurwerk richting het vak met Cambuur-supporters. Daarbij raakten vijf mensen gewond.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse Publieke Omroep gaat geen verzoek indienen bij mediaminister Rianne Letschert om maatregelen te nemen tegen aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!). De andere ledenomroepen vroegen begin juni aan de NPO om een dergelijk verzoek in te dienen. Volgens de NPO is het echter onduidelijk of er voldoende "juridische grondslag" is "voor het indienen van een verzoek tot intrekking van de voorlopige erkenning van ON!", meldt de NPO maandag.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Een crowdfunding voor de zoektocht naar de vermiste Nederlandse filmproducent Rodney Leysner heeft inmiddels bijna 15.000 euro opgeleverd. Dat is te zien op de GoFundMe-pagina waar de actie door de familie van Leysner is opgezet. De producent wordt sinds 15 augustus vermist in Suriname.
14 uur geleden