Derde verdachte (15) meldt zich na twee explosies in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Een derde verdachte is aangehouden nadat afgelopen weekend tot twee keer toe een explosief was afgegaan in de Grasstraat in Rotterdam-West. De 15-jarige jongen uit de Maasstad meldde zich dinsdag op het politiebureau. Eerder pakte de politie in deze zaak al twee andere Rotterdammers van 20 en 21 op. Alle drie zitten nog vast.
In de nacht van vrijdag op zaterdag was er een ontploffing bij een woning in de betreffende straat en een nacht later bij een woning ernaast. Niemand raakte gewond, maar de explosies veroorzaakten wel schade. Eén verdachte kon de politie met hulp van buurtbewoners aanhouden. De tweede arrestatie volgde na een zoektocht een paar uur later in de nacht van zaterdag op zondag.
De politie onderzoekt nog of er een verband is tussen beide incidenten, maar volgens een woordvoerster wordt het drietal verdacht van betrokkenheid bij beide explosies. Ze sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
16 uur geleden