Derde verdachte (15) meldt zich na twee explosies in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Een derde verdachte is aangehouden nadat afgelopen weekend tot twee keer toe een explosief was afgegaan in de Grasstraat in Rotterdam-West. De 15-jarige jongen uit de Maasstad meldde zich dinsdag op het politiebureau. Eerder pakte de politie in deze zaak al twee andere Rotterdammers van 20 en 21 op. Alle drie zitten nog vast.
In de nacht van vrijdag op zaterdag was er een ontploffing bij een woning in de betreffende straat en een nacht later bij een woning ernaast. Niemand raakte gewond, maar de explosies veroorzaakten wel schade. Eén verdachte kon de politie met hulp van buurtbewoners aanhouden. De tweede arrestatie volgde na een zoektocht een paar uur later in de nacht van zaterdag op zondag.
De politie onderzoekt nog of er een verband is tussen beide incidenten, maar volgens een woordvoerster wordt het drietal verdacht van betrokkenheid bij beide explosies. Ze sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
9 uur geleden