Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde van huishoudens verbruikt meer energie door coronacrisis

Derde van huishoudens verbruikt meer energie door coronacrisis

DEN BOSCH (ANP) - Meer dan een derde van de Nederlanders verwacht dat ze door de coronacrisis meer energie hebben verbruikt. Dat meldt energiebedrijf Essent op basis van onderzoek onder ruim 1200 mensen.

Van de ondervraagden gaat 28 procent uit van een lichte stijging tot 5 procent van het normale gebruik. Een kleine groep (8 procent) zegt dat het energieverbruik harder is gestegen, met meer dan 5 procent. De belangrijkste oorzaken van de veronderstelde stijging zijn elektrische apparaten die langer aanstaan, meer stoken, het gebruik van meer elektronische apparaten en langer douchen of vaker in bad gaan.

Slechts 7 procent van de Nederlanders zegt door de coronacrisis thuis minder energie te verbruiken. Zo halen zij bijvoorbeeld vaker de stekker uit apparaten die zijn opgeladen of niet gebruikt worden.

Essent meldt dat het mooie weer van de afgelopen weken het effect van de coronacrisis op het energieverbruik thuis grotendeels teniet doet. Mensen met zonnepanelen wekken meer zonne-energie op en mensen brengen bovendien meer tijd buiten door, aldus Essent.

Meer uit Financieel

CNBC: Trump verlengt deadline Chinese heffingen met 90 dagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel besluit ondertekend waarmee de deadline voor de invoerheffingen op China met nog eens 90 dagen wordt uitgesteld, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC.

29 minuten geleden
Trump voert geen extra heffingen in op goudimport

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert geen extra heffingen in op de import van goud. "Goud krijgt geen invoerheffing!", schreef hij op sociale media, zonder verdere details te geven.

48 minuten geleden
Centric ziet af van doorstart failliet tegoedpassenbedrijf

DEN HAAG (ANP) - IT-bedrijf Centric ziet af van de overname van het failliete Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen zoals stadspassen regelde. Volgens het bedrijf zijn onder meer de financiële risico's te groot. "Om die reden ziet Centric zich genoodzaakt af te zien van de overname van het platform", aldus de onderneming.

1 uur geleden
Europese beleggers wachten op duidelijkheid handelsdeal China-VS

AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers hebben het maandag rustig aan gedaan in afwachting van duidelijkheid over de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China. Dinsdag verlopen de tijdelijke afspraken in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten en er is nog niets officieel bekendgemaakt over het vervolg daarvan.

3 uur geleden
Papiermaker Crown Van Gelder krijgt geen inzage in administratie

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse papierfabriek Crown Van Gelder krijgt van de rechter geen inzicht in de volledige administratie van voor de doorstart in 2023. Het opnieuw noodlijdende bedrijf uit Velsen-Zuid had dat in een kort geding geëist na een conflict met de curatoren, maar daar is de rechtbank in Haarlem niet in meegegaan. Volgens Crown Van Gelder was de volledige inzage met name nodig "voor het aantrekken van externe financiering, noodzakelijk voor het voortbestaan van de fabriek".

3 uur geleden
Noors staatsfonds straft Israëlische bedrijven om Gaza-conflict

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds gaat Israëlische bedrijven financieel afstraffen door honderden miljoenen aan investeringen terug te trekken en samenwerkingen stop te zetten. De reden is het Israëlisch-Palestijnse conflict, werd maandag bekend.

3 uur geleden
Brussel akkoord met overname Thuisbezorgd-moeder door Prosus

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie heeft de overname van Just Eat Takeaway door techinvesteerder Prosus voor 4,1 miljard euro goedgekeurd. De overname van de eigenaar van Thuisbezorgd.nl zou van Prosus een van de grootste maaltijdbezorggroepen ter wereld maken.

4 uur geleden