
Derde transgenderkliniek van Nederland gaat open in Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - Het academische Radboudumc in Nijmegen opent maandag de derde transgenderkliniek voor volwassenen in Nederland. Er zijn al twee van dergelijke klinieken bij de academische ziekenhuizen in Amsterdam en Groningen, maar daar is de wachtlijst zo lang dat er op verzoek van het ministerie van Volksgezondheid nu een derde open gaat.
Het transgendercentrum van het Radboudumc kan naar verwachting ongeveer tweehonderd patiënten per jaar behandelen. Het centrum biedt de volledige zorg, vanaf de eerste gesprekken tot aan de laatste operaties en andere behandelingen. De belangenorganisatie voor transgenders Transvisie is bij de zorg betrokken. Er zal volgens het Radboudumc ook zoveel mogelijk worden samengewerkt met andere ziekenhuizen in Oost-Nederland.
Het aantal mensen in Nederland dat hulp zoekt vanwege genderdysforie (zich niet thuis voelen in het eigen lichaam) is de laatste jaren fors gestegen, zegt het Radboudumc. Dat komt mogelijk omdat het probleem bespreekbaarder is geworden. Nijmegen had al, net als Amsterdam en Groningen, een transgenderkliniek voor kinderen tot 16 jaar. Het Radboudumc is een internationaal expertisecentrum voor zorg aan mensen met problemen in de geslachtelijke ontwikkeling.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.
9 uur geledenDEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk is weer vrij nadat klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) de weg zaterdagmiddag blokkeerden, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS). Een politiewoordvoerder meldt dat een demonstrant is aangehouden vanwege geweld tegen een agent.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentator en radiomaker Hans Haffmans heeft de Groenman-taalprijs gewonnen. Dat is zaterdag bekendgemaakt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1. Volgens de organisatie achter de prijs weet Haffmans, die momenteel onder meer verbonden is aan het NTR-programma Podium op NPO Klassiek, complexe muziek toegankelijk te presenteren. Daarbij gebruikt hij "taal als zijn instrument".
14 uur geledenALMELO (ANP) - In Almelo zijn meerdere woningen ontruimd vanwege een grote brand in een pand aan de Rohofstraat, meldt de brandweer. De brand was uitslaand, maar de brandweer heeft het vuur inmiddels onder controle gekregen. Of en wanneer mensen terug kunnen naar hun huizen, is nog onbekend. In het getroffen pand zit een café en daarboven meerdere appartementen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse films trekken deze week opmerkelijk veel volle zalen in de bioscopen. Drie van de vijf best bezochte bioscoopfilms zijn momenteel van eigen bodem. De top 20 bevat zeven Nederlandse producties. Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse bioscoopbranche.
15 uur geledenHOUTEN (ANP) - Er zijn komende week mogelijk meer vallende sterren te zien door de jaarlijkse meteorenzwerm Orioniden, meldt Weeronline. De zwerm is elk jaar in de tweede helft van oktober zichtbaar. De piek zou woensdag rond 06.00 uur zijn, aldus de weerdienst. Dan zouden er ongeveer 26 vallende sterren per uur zichtbaar zijn. Ook twee dagen voor en na de piek van de zwerm is de kans groter om vallende sterren te zien.
17 uur geleden