Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde transgenderkliniek van Nederland gaat open in Nijmegen

Derde transgenderkliniek van Nederland gaat open in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Het academische Radboudumc in Nijmegen opent maandag de derde transgenderkliniek voor volwassenen in Nederland. Er zijn al twee van dergelijke klinieken bij de academische ziekenhuizen in Amsterdam en Groningen, maar daar is de wachtlijst zo lang dat er op verzoek van het ministerie van Volksgezondheid nu een derde open gaat.

Het transgendercentrum van het Radboudumc kan naar verwachting ongeveer tweehonderd patiënten per jaar behandelen. Het centrum biedt de volledige zorg, vanaf de eerste gesprekken tot aan de laatste operaties en andere behandelingen. De belangenorganisatie voor transgenders Transvisie is bij de zorg betrokken. Er zal volgens het Radboudumc ook zoveel mogelijk worden samengewerkt met andere ziekenhuizen in Oost-Nederland.

Het aantal mensen in Nederland dat hulp zoekt vanwege genderdysforie (zich niet thuis voelen in het eigen lichaam) is de laatste jaren fors gestegen, zegt het Radboudumc. Dat komt mogelijk omdat het probleem bespreekbaarder is geworden. Nijmegen had al, net als Amsterdam en Groningen, een transgenderkliniek voor kinderen tot 16 jaar. Het Radboudumc is een internationaal expertisecentrum voor zorg aan mensen met problemen in de geslachtelijke ontwikkeling.

Meer uit Binnenland

GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

1 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

3 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

4 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

9 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

16 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

20 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

22 uur geleden