Derde tijd Verstappen in tweede training GP Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training van de GP van Oostenrijk de derde tijd neergezet. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in de Red Bull iets minder snel dan de twee Ferrari's. Carlos Sainz was met 1.08,610 de snelste.
Verstappen zat 0,168 seconde achter de Spanjaard. Charles Leclerc gaf 0,050 seconde toe op zijn teamgenoot.
Later zaterdag volgt de sprintrace. Verstappen kwalificeerde zich daarvoor als eerste. Hij start van poleposition met Leclerc naast zich. Ploeggenoot Sergio Pérez start daarin slechts van de dertiende plaats, omdat zijn snelle ronde in de tweede kwalificatiesessie was afgenomen omdat hij buiten de baan was geweest waar dat niet mocht.
Pérez eindigde in de tweede training als zesde. De twee coureurs van Alpine, Fernando Alonso en Esteban Ocon waren sneller. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zette in de Mercedes de negende tijd neer. De Britse coureur kwam pas in het laatste kwartier van de training de baan op. Vrijdag in de kwalificatie voor de sprintrace crashte hij in zijn Mercedes.
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
16 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
5 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
7 uur geleden