Derde tijd Verstappen in tweede training GP Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training van de GP van Oostenrijk de derde tijd neergezet. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in de Red Bull iets minder snel dan de twee Ferrari's. Carlos Sainz was met 1.08,610 de snelste.
Verstappen zat 0,168 seconde achter de Spanjaard. Charles Leclerc gaf 0,050 seconde toe op zijn teamgenoot.
Later zaterdag volgt de sprintrace. Verstappen kwalificeerde zich daarvoor als eerste. Hij start van poleposition met Leclerc naast zich. Ploeggenoot Sergio Pérez start daarin slechts van de dertiende plaats, omdat zijn snelle ronde in de tweede kwalificatiesessie was afgenomen omdat hij buiten de baan was geweest waar dat niet mocht.
Pérez eindigde in de tweede training als zesde. De twee coureurs van Alpine, Fernando Alonso en Esteban Ocon waren sneller. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zette in de Mercedes de negende tijd neer. De Britse coureur kwam pas in het laatste kwartier van de training de baan op. Vrijdag in de kwalificatie voor de sprintrace crashte hij in zijn Mercedes.
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
54 minuten geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
19 uur geleden