Derde tijd Verstappen in tweede training GP Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training van de GP van Oostenrijk de derde tijd neergezet. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in de Red Bull iets minder snel dan de twee Ferrari's. Carlos Sainz was met 1.08,610 de snelste.
Verstappen zat 0,168 seconde achter de Spanjaard. Charles Leclerc gaf 0,050 seconde toe op zijn teamgenoot.
Later zaterdag volgt de sprintrace. Verstappen kwalificeerde zich daarvoor als eerste. Hij start van poleposition met Leclerc naast zich. Ploeggenoot Sergio Pérez start daarin slechts van de dertiende plaats, omdat zijn snelle ronde in de tweede kwalificatiesessie was afgenomen omdat hij buiten de baan was geweest waar dat niet mocht.
Pérez eindigde in de tweede training als zesde. De twee coureurs van Alpine, Fernando Alonso en Esteban Ocon waren sneller. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zette in de Mercedes de negende tijd neer. De Britse coureur kwam pas in het laatste kwartier van de training de baan op. Vrijdag in de kwalificatie voor de sprintrace crashte hij in zijn Mercedes.
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
17 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden