Derde tijd Verstappen in eerste training Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Op het stratencircuit van Bakoe was de Nederlandse coureur van Red Bull ruim drie tienden van een seconde minder snel dan zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez, die met 1.45,476 de beste tijd klokte.
Na zeven races heeft Verstappen aan kop van het WK-klassement 9 punten voorsprong op Charles Leclerc. De Monegask van Ferrari zette vrijdag de tweede tijd neer in de eerste training in Bakoe. Leclerc bleef 0,127 seconde boven de tijd van Pérez, twee weken geleden winnaar van de GP van Monaco.
Red Bull geeft zowel Verstappen als Pérez in Azerbeidzjan een nieuwe motor. Dat is voor beiden de tweede motor van dit seizoen. Alle coureurs mogen drie motoren gebruiken; daarna volgt een gridstraf.
Verstappen koerste vorig jaar in Bakoe onbedreigd af op de zege, tot hij enkele rondes voor het einde een klapband kreeg. Pérez pakte vervolgens de winst.
Voor Mick Schumacher eindigde de eerste training al na een paar minuten. De Duitser, die onder druk staat bij de renstal Haas na twee zware crashes, kreeg te maken met lekkage. De koelvloeistof gutste uit de zijkant van de auto. Schumacher moest zijn Haas aan de kant zetten en daardoor was de sessie voor hem al snel voorbij. Dat gold ook voor de Canadees Nicholas Latifi van Williams. Zijn auto viel ineens helemaal stil.
De coureurs van Ferrari en Mercedes hadden op het lange rechte stuk van het circuit veel last van het zogeheten porpoising, het 'stuiteren' van de auto over de baan bij hoge snelheid. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton klokte in de Mercedes de zesde tijd op bijna 1,2 seconde van Pérez, zijn teamgenoot George Russell werd achtste op ruim 1,2 seconde. Om 16.00 uur begint de tweede vrije training.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
4 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
9 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
10 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
10 uur geleden