Derde tijd Verstappen in eerste training Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Op het stratencircuit van Bakoe was de Nederlandse coureur van Red Bull ruim drie tienden van een seconde minder snel dan zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez, die met 1.45,476 de beste tijd klokte.
Na zeven races heeft Verstappen aan kop van het WK-klassement 9 punten voorsprong op Charles Leclerc. De Monegask van Ferrari zette vrijdag de tweede tijd neer in de eerste training in Bakoe. Leclerc bleef 0,127 seconde boven de tijd van Pérez, twee weken geleden winnaar van de GP van Monaco.
Red Bull geeft zowel Verstappen als Pérez in Azerbeidzjan een nieuwe motor. Dat is voor beiden de tweede motor van dit seizoen. Alle coureurs mogen drie motoren gebruiken; daarna volgt een gridstraf.
Verstappen koerste vorig jaar in Bakoe onbedreigd af op de zege, tot hij enkele rondes voor het einde een klapband kreeg. Pérez pakte vervolgens de winst.
Voor Mick Schumacher eindigde de eerste training al na een paar minuten. De Duitser, die onder druk staat bij de renstal Haas na twee zware crashes, kreeg te maken met lekkage. De koelvloeistof gutste uit de zijkant van de auto. Schumacher moest zijn Haas aan de kant zetten en daardoor was de sessie voor hem al snel voorbij. Dat gold ook voor de Canadees Nicholas Latifi van Williams. Zijn auto viel ineens helemaal stil.
De coureurs van Ferrari en Mercedes hadden op het lange rechte stuk van het circuit veel last van het zogeheten porpoising, het 'stuiteren' van de auto over de baan bij hoge snelheid. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton klokte in de Mercedes de zesde tijd op bijna 1,2 seconde van Pérez, zijn teamgenoot George Russell werd achtste op ruim 1,2 seconde. Om 16.00 uur begint de tweede vrije training.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
33 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
22 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
1 dag geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
1 dag geleden