Derde tijd Verstappen bij eerste vrije training in Bahrein
BAHREIN (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1 de derde tijd genoteerd. De tweevoudig wereldkampioen was in zijn Red Bull 0,617 seconde langzamer dan teamgenoot Sergio Pérez, die de snelste tijd neerzette. De eerste race van het seizoen begint zondag op hetzelfde circuit.
Nyck de Vries, die zijn debuut als wedstrijdcoureur bij AlphaTauri maakt, zette de zestiende tijd op de klokken. De 28-jarige Fries was 2,644 langzamer dan Pérez.
De Mexicaanse coureur van Red Bull reed op het circuit van Sakhir naar een tijd van 1.32,758. Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso (Aston Martin), die begint aan zijn twintigste seizoen in de Formule 1, eindigde op de tweede plaats met 1.33,196. Verstappen kwam binnen met een tijd van 1.33,375.
Derde wereldtitel
Verstappen hoopt dit jaar zijn derde wereldtitel op rij te veroveren. De 25-jarige Nederlander won vorig jaar een recordaantal van vijftien races. Hij staat inmiddels op 35 grand-prixzeges en bezet de zesde plaats op de eeuwige ranglijst.
Charles Leclerc (Ferrari), de nummer 2 van het vorige kampioenschap, zette tijdens de eerste vrije training de vijfde tijd neer. Zevenvoudig kampioen Lewis Hamilton eindigde in zijn Mercedes op de tiende plaats, net voor zijn teamgenoot George Russell.
De Vries
De Vries, die vorig jaar als reserve in de punten reed met Williams, was met zijn tijd van 1.35,402 langzamer dan zijn teamgenoot Yuki Tsunoda. De Japanner werd 13e met 1.35,015.
De tweede vrije training staat vrijdag om 16.00 uur op het programma, waarna de kwalificatie een dag later om 16.00 uur volgt. De Grote Prijs van Bahrein start zondag om 16.00 uur.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
8 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
14 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
14 uur geleden