Derde tijd Verstappen bij eerste vrije training in Bahrein
BAHREIN (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1 de derde tijd genoteerd. De tweevoudig wereldkampioen was in zijn Red Bull 0,617 seconde langzamer dan teamgenoot Sergio Pérez, die de snelste tijd neerzette. De eerste race van het seizoen begint zondag op hetzelfde circuit.
Nyck de Vries, die zijn debuut als wedstrijdcoureur bij AlphaTauri maakt, zette de zestiende tijd op de klokken. De 28-jarige Fries was 2,644 langzamer dan Pérez.
De Mexicaanse coureur van Red Bull reed op het circuit van Sakhir naar een tijd van 1.32,758. Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso (Aston Martin), die begint aan zijn twintigste seizoen in de Formule 1, eindigde op de tweede plaats met 1.33,196. Verstappen kwam binnen met een tijd van 1.33,375.
Derde wereldtitel
Verstappen hoopt dit jaar zijn derde wereldtitel op rij te veroveren. De 25-jarige Nederlander won vorig jaar een recordaantal van vijftien races. Hij staat inmiddels op 35 grand-prixzeges en bezet de zesde plaats op de eeuwige ranglijst.
Charles Leclerc (Ferrari), de nummer 2 van het vorige kampioenschap, zette tijdens de eerste vrije training de vijfde tijd neer. Zevenvoudig kampioen Lewis Hamilton eindigde in zijn Mercedes op de tiende plaats, net voor zijn teamgenoot George Russell.
De Vries
De Vries, die vorig jaar als reserve in de punten reed met Williams, was met zijn tijd van 1.35,402 langzamer dan zijn teamgenoot Yuki Tsunoda. De Japanner werd 13e met 1.35,015.
De tweede vrije training staat vrijdag om 16.00 uur op het programma, waarna de kwalificatie een dag later om 16.00 uur volgt. De Grote Prijs van Bahrein start zondag om 16.00 uur.
Meer uit Sport
KVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
48 minuten geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
55 minuten geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
16 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
17 uur geleden