Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde tijd Verstappen bij eerste vrije training in Bahrein

Derde tijd Verstappen bij eerste vrije training in Bahrein

BAHREIN (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1 de derde tijd genoteerd. De tweevoudig wereldkampioen was in zijn Red Bull 0,617 seconde langzamer dan teamgenoot Sergio Pérez, die de snelste tijd neerzette. De eerste race van het seizoen begint zondag op hetzelfde circuit.

Nyck de Vries, die zijn debuut als wedstrijdcoureur bij AlphaTauri maakt, zette de zestiende tijd op de klokken. De 28-jarige Fries was 2,644 langzamer dan Pérez.

De Mexicaanse coureur van Red Bull reed op het circuit van Sakhir naar een tijd van 1.32,758. Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso (Aston Martin), die begint aan zijn twintigste seizoen in de Formule 1, eindigde op de tweede plaats met 1.33,196. Verstappen kwam binnen met een tijd van 1.33,375.

Derde wereldtitel

Verstappen hoopt dit jaar zijn derde wereldtitel op rij te veroveren. De 25-jarige Nederlander won vorig jaar een recordaantal van vijftien races. Hij staat inmiddels op 35 grand-prixzeges en bezet de zesde plaats op de eeuwige ranglijst.

Charles Leclerc (Ferrari), de nummer 2 van het vorige kampioenschap, zette tijdens de eerste vrije training de vijfde tijd neer. Zevenvoudig kampioen Lewis Hamilton eindigde in zijn Mercedes op de tiende plaats, net voor zijn teamgenoot George Russell.

De Vries

De Vries, die vorig jaar als reserve in de punten reed met Williams, was met zijn tijd van 1.35,402 langzamer dan zijn teamgenoot Yuki Tsunoda. De Japanner werd 13e met 1.35,015.

De tweede vrije training staat vrijdag om 16.00 uur op het programma, waarna de kwalificatie een dag later om 16.00 uur volgt. De Grote Prijs van Bahrein start zondag om 16.00 uur.

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

1 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

1 uur geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

18 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

21 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

23 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 dag geleden