Derde storm van het jaar is een feit
HOUTEN (ANP) - Opnieuw is het tot storm gekomen. In Vlissingen en IJmuiden kwam het in de nacht van dinsdag op woensdag tot een gemiddelde windkracht 9. Hiermee is officieel sprake van storm en daarmee is het al de derde storm van het jaar, meldt Weeronline. Deze storm heeft de naam Jocelyn gekregen.
Eerder deze week trok storm Isha over het land en op 2 januari hadden we te maken met storm Henk. Met storm Pia op 21 december is dit al de vierde storm van het winterseizoen.
Er is niet alleen sprake van storm, er komen ook zware windstoten voor. De zwaarste windstoot is gemeten in Vlissingen met 99 kilometer per uur. Bij Schiphol werd een windstoot van 97 km per uur gemeten. Meteorologen spreken van een officiële storm als de gemiddelde windsnelheid op ten minste één KNMI-station over een heel uur uitkomt op windkracht 9.
Woensdagochtend begint nog onstuimig, maar geleidelijk neemt de wind in kracht af.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
8 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.
32 minuten geleden