Derde slachtoffer van grote brand Arnhem niet uitgesloten
ARNHEM (ANP) - Het is volgens burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem niet uitgesloten dat de politie nog een derde slachtoffer vindt van de grote brand die dinsdag woedde in de De Wiltstraat in de Arnhemse wijk Sint Marten. Dinsdag en woensdag vond de politie al twee lichamen. Het onderzoek in het brandgebied is in volle gang en zal nog de nodige tijd vergen, aldus Marcouch, die donderdagmiddag door de politie is geïnformeerd over de voortgang.
Zowel over de oorzaak van de grote brand als over de identiteit van twee gevonden lichamen is nog niks bekend. Het gebied van de brand geldt als plaats delict en is nog steeds afgesloten. Twee huizen zijn volledig verwoest en vijf andere woningen zijn voorlopig onbewoonbaar. Voor de bewoners is ondertussen, deels met hulp van de gemeente, andere huisvesting geregeld.
Buurtbewoners klaagden al langere tijd bij de gemeente over overlast rond een schuur met daar bovenop een woning, die achter de huizen aan de De Wlitstraat stond. Deze schuur is helemaal afgebrand. De gemeente Arnhem was bezig met handhaving, maar de eigenaar van het gebouw maakte daartegen bezwaar zodat er vertraging ontstond. Marcouch wil snel weten wat er ambtelijk is gebeurd rondom het bouwwerk. Daarna moet er een onafhankelijke evaluatie komen van de handelwijze.
Mogelijk is de grote brand begonnen in de schuur of de woning, maar dat staat nog niet vast. Ook moet nog blijken waardoor de brand is begonnen. "Het kan een ongeluk zijn geweest of een slordigheid maar ook opzet. Er valt nu nog niks over te zeggen. We kunnen dus ook niet vaststellen of er eerder ingegrepen had moeten worden", aldus de Arnhemse burgemeester.
Volgens de politie is het onderzoek naar de oorzaak en de identiteit van de slachtoffers van de "omvangrijke en intense" brand in de De Wiltstraat "uiterst complex". In het dichtbebouwde gebied van de brand doen specialisten van de Forensische Opsporing onderzoek. Ook de recherche is aan het werk, net als specialisten van de brandweer. Hoelang het gebied nog afgesloten blijft, kon de politie donderdag niet zeggen.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
12 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
2 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
5 uur geleden