Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde slachtoffer explosie Rotterdam waarschijnlijk 33-jarige man

Derde slachtoffer explosie Rotterdam waarschijnlijk 33-jarige man

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam dat vrijdag onder het puin vandaan is gehaald bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is nog niet geïdentificeerd. Maar volgens de politie wijst alles erop dat het lichaam van de 33-jarige man is die nog wordt vermist. Dat meldde de politie vrijdag op een persconferentie waar ook de gemeente en het Openbaar Ministerie aan deelnamen.

Het derde slachtoffer werd vrijdag om 05.30 uur gevonden. Bij daglicht deden forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam van een 22-jarige man onder het puin vandaan gehaald.

De explosie en brand waren maandag. De ravage bij het complex was enorm. Locoburgemeester Robert Simons sprak van een inferno en betuigde namens de gemeente zijn medeleven aan de nabestaanden van de slachtoffers. "Ook voor de buurtbewoners was het een ramp. Een aantal van hen is dakloos geworden. Vanaf het begin is alles in het werk gesteld om iedereen weer een dak boven het hoofd te geven." Dat laatste is volgens de locoburgemeester gelukt.

Persconferentie

Simons zei op de eerste persconferentie over de explosie en de brand dat de forensische teams en alle andere hulpverleners 24 uur per dag hebben gewerkt en "de nasleep van deze ramp in goede banen hebben geleid".

De rampplek was aanvankelijk te gevaarlijk om naar slachtoffers te zoeken. Familieleden besloten woensdag niettemin zelf tussen de brokstukken te zoeken naar hun geliefde. De politie liet dat toe om de situatie niet te laten escaleren. Volgens Dianne van Gammeren van de politie was de constructie van het getroffen pand niet stabiel. "Ook voor ons was dit een lastig dilemma. We moesten kiezen tussen het snel vinden van slachtoffers, de veiligheid van hulpverleners en tegelijkertijd het doen van goed onderzoek. We hebben de familieleden meegenomen in onze stappen. We begrijpen dat de familie in enorme onzekerheid zat en dat het veel emoties met zich meebracht."

Meer uit Binnenland

Optredens Ye in GelreDome kunnen doorgaan, vergunning is verleend

ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.

38 minuten geleden
Belaagde voorstanders azc verlaten protest Uithoorn

UITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.

53 minuten geleden
Honderden mensen demonstreren tegen en voor azc Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.

2 uur geleden
Van den Brink versoepelt asielbeleid voor Afghaanse vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.

3 uur geleden
Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

5 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

5 uur geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

7 uur geleden