Derde slachtoffer explosie Rotterdam waarschijnlijk 33-jarige man
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam dat vrijdag onder het puin vandaan is gehaald bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is nog niet geïdentificeerd. Maar volgens de politie wijst alles erop dat het lichaam van de 33-jarige man is die nog wordt vermist. Dat meldde de politie vrijdag op een persconferentie waar ook de gemeente en het Openbaar Ministerie aan deelnamen.
Het derde slachtoffer werd vrijdag om 05.30 uur gevonden. Bij daglicht deden forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam van een 22-jarige man onder het puin vandaan gehaald.
De explosie en brand waren maandag. De ravage bij het complex was enorm. Locoburgemeester Robert Simons sprak van een inferno en betuigde namens de gemeente zijn medeleven aan de nabestaanden van de slachtoffers. "Ook voor de buurtbewoners was het een ramp. Een aantal van hen is dakloos geworden. Vanaf het begin is alles in het werk gesteld om iedereen weer een dak boven het hoofd te geven." Dat laatste is volgens de locoburgemeester gelukt.
Persconferentie
Simons zei op de eerste persconferentie over de explosie en de brand dat de forensische teams en alle andere hulpverleners 24 uur per dag hebben gewerkt en "de nasleep van deze ramp in goede banen hebben geleid".
De rampplek was aanvankelijk te gevaarlijk om naar slachtoffers te zoeken. Familieleden besloten woensdag niettemin zelf tussen de brokstukken te zoeken naar hun geliefde. De politie liet dat toe om de situatie niet te laten escaleren. Volgens Dianne van Gammeren van de politie was de constructie van het getroffen pand niet stabiel. "Ook voor ons was dit een lastig dilemma. We moesten kiezen tussen het snel vinden van slachtoffers, de veiligheid van hulpverleners en tegelijkertijd het doen van goed onderzoek. We hebben de familieleden meegenomen in onze stappen. We begrijpen dat de familie in enorme onzekerheid zat en dat het veel emoties met zich meebracht."
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
7 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
14 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
17 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
19 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
20 uur geleden