Derde slachtoffer explosie Rotterdam waarschijnlijk 33-jarige man
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam dat vrijdag onder het puin vandaan is gehaald bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is nog niet geïdentificeerd. Maar volgens de politie wijst alles erop dat het lichaam van de 33-jarige man is die nog wordt vermist. Dat meldde de politie vrijdag op een persconferentie waar ook de gemeente en het Openbaar Ministerie aan deelnamen.
Het derde slachtoffer werd vrijdag om 05.30 uur gevonden. Bij daglicht deden forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam van een 22-jarige man onder het puin vandaan gehaald.
De explosie en brand waren maandag. De ravage bij het complex was enorm. Locoburgemeester Robert Simons sprak van een inferno en betuigde namens de gemeente zijn medeleven aan de nabestaanden van de slachtoffers. "Ook voor de buurtbewoners was het een ramp. Een aantal van hen is dakloos geworden. Vanaf het begin is alles in het werk gesteld om iedereen weer een dak boven het hoofd te geven." Dat laatste is volgens de locoburgemeester gelukt.
Persconferentie
Simons zei op de eerste persconferentie over de explosie en de brand dat de forensische teams en alle andere hulpverleners 24 uur per dag hebben gewerkt en "de nasleep van deze ramp in goede banen hebben geleid".
De rampplek was aanvankelijk te gevaarlijk om naar slachtoffers te zoeken. Familieleden besloten woensdag niettemin zelf tussen de brokstukken te zoeken naar hun geliefde. De politie liet dat toe om de situatie niet te laten escaleren. Volgens Dianne van Gammeren van de politie was de constructie van het getroffen pand niet stabiel. "Ook voor ons was dit een lastig dilemma. We moesten kiezen tussen het snel vinden van slachtoffers, de veiligheid van hulpverleners en tegelijkertijd het doen van goed onderzoek. We hebben de familieleden meegenomen in onze stappen. We begrijpen dat de familie in enorme onzekerheid zat en dat het veel emoties met zich meebracht."
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.
2 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
2 uur geleden