Derde slachtoffer explosie Rotterdam inderdaad 33-jarige man
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam dat vrijdag onder het puin vandaan werd gehaald bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is inderdaad van de 33-jarige man die nog werd vermist. Dat meldt de politie zondag.
Na de explosie en de felle brand die daarop volgde afgelopen maandag, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam van een 22-jarige man onder het puin vandaan gehaald. Het derde slachtoffer werd vrijdag om 05.30 uur gevonden. De politie zei vrijdagmiddag al dat alles erop wees dat het om de 33-jarige man ging, maar de officiële identificatie liet even op zich wachten.
De explosie is mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab, meldde de politie zaterdag. Een 34-jarige Rotterdammer is aangehouden voor betrokkenheid bij het vervaardigen van verdovende middelen. Zijn exacte rol wordt nog onderzocht. De man wordt dinsdag voorgeleid voor de rechter-commissaris, die bepaalt of de verdachte langer vast blijft zitten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
8 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
9 uur geleden