Derde slachtoffer explosie Rotterdam inderdaad 33-jarige man
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam dat vrijdag onder het puin vandaan werd gehaald bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is inderdaad van de 33-jarige man die nog werd vermist. Dat meldt de politie zondag.
Na de explosie en de felle brand die daarop volgde afgelopen maandag, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam van een 22-jarige man onder het puin vandaan gehaald. Het derde slachtoffer werd vrijdag om 05.30 uur gevonden. De politie zei vrijdagmiddag al dat alles erop wees dat het om de 33-jarige man ging, maar de officiële identificatie liet even op zich wachten.
De explosie is mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab, meldde de politie zaterdag. Een 34-jarige Rotterdammer is aangehouden voor betrokkenheid bij het vervaardigen van verdovende middelen. Zijn exacte rol wordt nog onderzocht. De man wordt dinsdag voorgeleid voor de rechter-commissaris, die bepaalt of de verdachte langer vast blijft zitten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
9 uur geleden