Derde slachtoffer explosie Rotterdam inderdaad 33-jarige man
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam dat vrijdag onder het puin vandaan werd gehaald bij het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is inderdaad van de 33-jarige man die nog werd vermist. Dat meldt de politie zondag.
Na de explosie en de felle brand die daarop volgde afgelopen maandag, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam van een 22-jarige man onder het puin vandaan gehaald. Het derde slachtoffer werd vrijdag om 05.30 uur gevonden. De politie zei vrijdagmiddag al dat alles erop wees dat het om de 33-jarige man ging, maar de officiële identificatie liet even op zich wachten.
De explosie is mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab, meldde de politie zaterdag. Een 34-jarige Rotterdammer is aangehouden voor betrokkenheid bij het vervaardigen van verdovende middelen. Zijn exacte rol wordt nog onderzocht. De man wordt dinsdag voorgeleid voor de rechter-commissaris, die bepaalt of de verdachte langer vast blijft zitten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.
1 minuut geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Slachtoffers van de fatale explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam hebben maandag in de rechtbank verdachte Jalal O. (37) geconfronteerd met de indringende gevolgen die ze nog iedere dag ervaren. "Vergeten zal ik deze bizarre gebeurtenis nooit", liet een van hen weten.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouwen die in hun jeugd in de katholieke instellingen van de kloosterorde De Goede Herder verbleven en daar dwangarbeid hebben verricht, krijgen definitief geen schadevergoeding. Ook in hoger beroep is hun zaak verjaard, heeft het gerechtshof Amsterdam maandag bepaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Voor u waren het adressen, voor ons waren het woningen, onze privacy, ons leven." Een vrouw die in oktober 2024 slachtoffer werd van een explosie richtte zich maandag in de rechtbank tot Jim B. (48) om te vertellen over de impact van de aanslag. B. zou als ambtenaar van de gemeente Amsterdam gegevens hebben verkocht. Die zouden gebruikt zijn bij ten minste 95 geweldsincidenten. "Alles wat voor mij veilig en vertrouwd was, is verdwenen."
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Een 64-jarige man die terechtstaat voor een verkrachting van ruim twee decennia terug, ontkent dat hij de dader is. Dat bleek maandag tijdens de eerste zitting in de rechtbank in Alkmaar. Een 16-jarig meisje werd 24 jaar geleden in het Noord-Hollandse Lisserbroek met veel geweld verkracht.
2 uur geleden