Derde ritzege Van Aert in Ronde van Groot-Brittannië
GATESHEAD (ANP) - De zesde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië is gewonnen door Wout van Aert. Het is voor de Belg van Jumbo-Visma al zijn derde ritzege van de week.
Van Aert was in Gateshead, na een etappe van 198 kilometer, de beste in de sprint van een select groepje renners. Achter Van Aert werd de Brit Ethan Hayter (Ineos) tweede en de derde plek was voor Julian Alaphilippe van Deceuninck - Quick-Step. Hayter behield de leiding in het algemeen klassement.
De heuvels aan het einde inspireerden alle prominente renners tot een aanval, met onder anderen Belgisch kampioen Van Aert, wereldkampioen Alaphilippe en Michael Woods voorin. Ineos Grenadiers moest daardoor flink aan de bak in dienst van leider Hayter, maar de ploeg kreeg daarbij steun van Movistar. Zo diende zich een selecte groep van tien renners aan voor de sprint.
Vroege aanzet
Mikkel Honoré probeerde met een vroege aanzet zijn kopman Alaphilippe naar de ritzege te leiden, maar het duo van Deceuninck - Quick-Step werd nog afgetroefd door Hayter en Van Aert. De Belgische kampioen bleek duidelijk de snelste, Hayter werd ontgoocheld tweede.
Eerder won Van Aert al de eerste en vierde etappe. De Belg heeft in het klassement nog maar 4 seconden achterstand op Hayter. Alaphilippe staat derde, op 21 tellen.
Hawick naar Edinburgh
Zaterdag staat de zevende en voorlaatste etappe op het programma, over 194,8 kilometer van Hawick naar Edinburgh.
In 2019 werd de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen door Mathieu van der Poel. Vorig jaar ging de wielerronde niet door vanwege het coronavirus.
Meer uit Sport
VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.
1 uur geledenWAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.
2 uur geledenALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.
3 uur geledenVAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) is er niet in geslaagd om het WK mountainbike te winnen. De titel ging in het Italiaanse Val di Sole naar de Brit Thomas Pidcock (27), die net als Van der Poel vanaf de vijfde rij startte. De Brit Charlie Aldridge werd tweede voor de Canadees Cole Punchard. Van der Poel werd 30e.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Wereldkampioene in de skiff Lauren Henry denkt dat het beste nog moet komen bij de teruggekeerde olympisch kampioene Karolien Florijn. Dat zei de Britse roeister zondag op de Amsterdamse Bosbaan tegen het ANP. Florijn voer achter Henry en de Ierse Fiona Murtagh naar de derde plaats op de WK in Nederland.
4 uur geleden