Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde ritzege Van Aert in Ronde van Groot-Brittannië

Derde ritzege Van Aert in Ronde van Groot-Brittannië

GATESHEAD (ANP) - De zesde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië is gewonnen door Wout van Aert. Het is voor de Belg van Jumbo-Visma al zijn derde ritzege van de week.

Van Aert was in Gateshead, na een etappe van 198 kilometer, de beste in de sprint van een select groepje renners. Achter Van Aert werd de Brit Ethan Hayter (Ineos) tweede en de derde plek was voor Julian Alaphilippe van Deceuninck - Quick-Step. Hayter behield de leiding in het algemeen klassement.

De heuvels aan het einde inspireerden alle prominente renners tot een aanval, met onder anderen Belgisch kampioen Van Aert, wereldkampioen Alaphilippe en Michael Woods voorin. Ineos Grenadiers moest daardoor flink aan de bak in dienst van leider Hayter, maar de ploeg kreeg daarbij steun van Movistar. Zo diende zich een selecte groep van tien renners aan voor de sprint.

Vroege aanzet

Mikkel Honoré probeerde met een vroege aanzet zijn kopman Alaphilippe naar de ritzege te leiden, maar het duo van Deceuninck - Quick-Step werd nog afgetroefd door Hayter en Van Aert. De Belgische kampioen bleek duidelijk de snelste, Hayter werd ontgoocheld tweede.

Eerder won Van Aert al de eerste en vierde etappe. De Belg heeft in het klassement nog maar 4 seconden achterstand op Hayter. Alaphilippe staat derde, op 21 tellen.

Hawick naar Edinburgh

Zaterdag staat de zevende en voorlaatste etappe op het programma, over 194,8 kilometer van Hawick naar Edinburgh.

In 2019 werd de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen door Mathieu van der Poel. Vorig jaar ging de wielerronde niet door vanwege het coronavirus.

Meer uit Sport

Bondscoach Ehren met uitgeruste hockeysters klaar voor WK

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren start met een geheel fitte en frisse selectie aan het WK hockey in eigen land. Volgens de 53-jarige trainer van de titelverdediger is zijn ploeg in vorm. "We hebben na de play-offs en de laatste wedstrijden in de Pro League even rust gehad en daarna stevig getraind. Nu zijn we aan het taperen en klaar voor zaterdag", kijkt hij uit naar de eerste groepswedstrijd in Amstelveen tegen Chili.

1 uur geleden
Europees kampioene Visser twijfelde week voor EK aan meedoen

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.

7 uur geleden
Afrifa mist net medaille in EK-finale 100 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.

10 uur geleden
Visser wint na fotofinish eindelijk goud op 100 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.

10 uur geleden
Phijffers met overtuigende zege naar finale 400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers is er op de EK atletiek in Birmingham in geslaagd zich in de finale van de 400 meter te lopen. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn won in het Alexander Stadium zijn halve finale in een persoonlijk record van 44,63 seconden. De Nederlander liep in de laatste meters zelfs nog de Britse tweevoudig Europees kampioen Matthew Hudson-Smith voorbij. De finale is woensdag.

11 uur geleden
Afrifa sprint naar finale 100 meter op EK atletiek in Birmingham

BIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft zich geplaatst voor de finale van de 100 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 28-jarige sprinter kwam in zijn heat van de halve finales als tweede over de finish in een tijd van 10,25 seconden. Die klassering betekende een directe doorgang naar de eindstrijd van het koningsnummer later dinsdagavond (22.47 uur Nederlandse tijd). De Italiaanse titelverdediger Marcell Jacobs was wel duidelijk sneller met 10,08.

11 uur geleden
Atlete Visser snelt naar vierde EK-finale op 100 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser kan zich opmaken voor haar vierde finale op de 100 meter horden op een EK atletiek. De 31-jarige atlete snelde op de Europese titelstrijd in Birmingham overtuigend naar de winst in haar halve finale in een tijd van 12,69 seconden. De finale is later dinsdag (22.30 uur).

11 uur geleden