Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde ritzege sprinter Philipsen in Tour de France

Derde ritzege sprinter Philipsen in Tour de France

BORDEAUX (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft zijn derde ritzege geboekt in de Tour de France van dit jaar. De sprinter van wielerploeg Alpecin-Deceuninck hield in de straten van Bordeaux Mark Cavendish van een historische ritwinst af. De 38-jarige Brit zou bij succes absoluut recordhouder zijn met 35 ritoverwinningen in de Tour. De Eritreeër Biniam Girmay finishte als derde, Dylan Groenewegen passeerde als vijfde de finish.

De gele trui bleef in handen van de Deen Jonas Vingegaard. Philipsen verstevigde zijn leidende positie in het puntenklassement. Zaterdag volgt een rit naar Limoges, de dag erna staat de beklimming van de Puy de Dôme op het programma. De Tour de France eindigt op 23 juli in Parijs.

Vooraf was al weinig animo verwacht voor een lange ontsnapping. De Pyreneeënritten hadden veel energie gekost en bovendien was duidelijk dat de sprintploegen richting Bordeaux, in het verleden vaak decor voor een massasprint, meer dan ooit zouden controleren. De Fransman Simon Guglielmi ging er desondanks vandoor. In zijn eentje bouwde de renner van Arkéa-Samsic aan een voorsprong van meer dan 6 minuten. Onderweg gebeurde er niet veel, al ging Philipsen bijna onderuit door een onhandige manoeuvre van een volgwagen.

Tussensprint

Achter Guglielmi pakte Girmay de bij de tweede plaats horende 17 punten bij de tussensprint. De eenzame vluchter had met nog ruim 80 kilometer te gaan nog een voorsprong van een minuut. Twee van zijn landgenoten, Nans Peters en Pierre Latour, sloten niet veel later bij hem aan.

Guglielmi hield het snel voor gezien vooraan, maar Peters en uiteindelijk ook Latour werden in de straten van Bordeaux pas ingerekend. Alpecin-Deceuninck was sterk vertegenwoordigd vooraan met onder anderen, de Deen Søren Kragh Andersen en Mathieu van der Poel, die Philipsen in zijn wiel had. Op iets minder dan 300 meter voor de streep zette Cavendish zijn sprint naar de geschiedenisboeken in. Maar Philipsen passeerde de Brit van Astana met overmacht. Voorlopig moet 'King Cav' het record van 34 ritzeges nog delen met de Belgische legende Eddy Merckx.

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

3 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

7 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

13 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

16 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

20 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

21 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

22 uur geleden