Derde ritzege Pogacar in Ruta del Sol
IZNÁJAR (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar heeft ook de vierde etappe van de Ruta del Sol gewonnen. Het was al de derde ritzege van de tweevoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates in de koers die ook als Ronde van Andalusië bekendstaat.
Na een lastige rit over 164 kilometer liep de laatste kilometer nog eens fors omhoog. Daar slaagde Pogacar erin de Spanjaard Enric Mas te lossen. De Italiaan Lorenzo Rota kwam als derde boven in Iznájar. Pogacar won eerder de eerste twee etappes, zijn Belgische ploeggenoot Tim Wellens was vrijdag de beste in de derde rit.
Pogacar start zondag in de vijfde en laatste etappe met een veilige marge van 1 minuut en 14 seconden op de Spanjaard Mikel Landa. "Het ziet er goed uit, maar er wacht ons nog een zware rit. De ploeg begint langzaam moe te worden, want er wordt elke dag vanuit de start aangevallen", vertelde Pogacar, die zijn seizoen maandag was begonnen met winst in de eendaagse koers Jaén Paraiso Interior. Een valpartij had zaterdag vroeg in de koers al voor een splitsing in het peloton gezorgd. Rustig werd het daarna nooit, volgens Pogacar. "Mijn ploeggenoten hebben zo hard gewerkt. Ook voor hen ben ik blij dat ik won."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
1 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
5 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
7 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
8 uur geleden