Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde ritzege Pogacar in Ruta del Sol

Derde ritzege Pogacar in Ruta del Sol

IZNÁJAR (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar heeft ook de vierde etappe van de Ruta del Sol gewonnen. Het was al de derde ritzege van de tweevoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates in de koers die ook als Ronde van Andalusië bekendstaat.

Na een lastige rit over 164 kilometer liep de laatste kilometer nog eens fors omhoog. Daar slaagde Pogacar erin de Spanjaard Enric Mas te lossen. De Italiaan Lorenzo Rota kwam als derde boven in Iznájar. Pogacar won eerder de eerste twee etappes, zijn Belgische ploeggenoot Tim Wellens was vrijdag de beste in de derde rit.

Pogacar start zondag in de vijfde en laatste etappe met een veilige marge van 1 minuut en 14 seconden op de Spanjaard Mikel Landa. "Het ziet er goed uit, maar er wacht ons nog een zware rit. De ploeg begint langzaam moe te worden, want er wordt elke dag vanuit de start aangevallen", vertelde Pogacar, die zijn seizoen maandag was begonnen met winst in de eendaagse koers Jaén Paraiso Interior. Een valpartij had zaterdag vroeg in de koers al voor een splitsing in het peloton gezorgd. Rustig werd het daarna nooit, volgens Pogacar. "Mijn ploeggenoten hebben zo hard gewerkt. Ook voor hen ben ik blij dat ik won."

Meer uit Sport

Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

3 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

19 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

19 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

20 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

20 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

21 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

22 uur geleden