
Derde ritzege Cavendish in Tour
VALENCE (ANP) - Mark Cavendish heeft zijn derde ritzege in deze Tour de France te pakken. De Brit van Deceuninck - Quick-Step was de snelste in de massasprint waarop de tiende etappe zoals verwacht uitliep. Cavendish hield in Valence de Belgen Wout van Aert en Jasper Philipsen achter zich. Voor de 36-jarige Cavendish was het al zijn 33e ritoverwinning in de Tour. Nog één en hij evenaart het record van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx.
De leiderstrui bleef in handen van de Sloveen Tadej Pogacar. De kopman van UAE-Team Emirates heeft ruim 2 minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor. De Colombiaan Rigoberto Uran volgt al op meer dan 5 minuten. Wilco Kelderman is zevende op een kleine zes minuten. Woensdag volgt er een loodzware rit waarin twee keer de Mont Ventoux moet worden beklommen.
Twee renners reden vrijwel vanuit de start voorop: de Belg Tosh van der Sande en de Canadees Hugo Houle. Opwinding in het peloton ontstond slechts toen de tussensprint zich aandiende. De Italiaanse kampioen Sonny Colbrelli passeerde als eerste de finish. Cavendish, de leider in het puntenklassement, bemoeide zich er niet mee. De koplopers liepen nooit ver uit. Terwijl de weg, op zo'n 40 kilometer voor de finish, ligt bergop liep liet Houle zijn medevluchter achter. Nadat het peloton de Belg had achterhaald, was de Canadees kort erna ook gezien.
De ploeg Deceuninck - Quick-Step voerde het tempo op om aanvallers te ontmoedigen. In de laatste 10 kilometer leidde de zijwind tot breuken in het peloton. De Nederlander Cees Bol (Team DSM) moest met behulp van ploeggenoten weer naar voren worden gebracht. Daar hield wereldkampioen Julian Alaphilippe het tempo strak. Cavendish werd uiteindelijk door zijn Deense ploegmaat Michael Mørkøv kort voor de finish 'afgezet'. De Britse routinier, die dit jaar een glorieuze comeback beleeft, hoefde het alleen maar af te ronden. Bol bleef steken op de tiende plaats. Mogelijk donderdag in Nîmes volgt er voor Cavendish een kans om op gelijke hoogte met Merckx te komen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
18 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
1 dag geleden