Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde ritzege Cavendish in Tour

Derde ritzege Cavendish in Tour

VALENCE (ANP) - Mark Cavendish heeft zijn derde ritzege in deze Tour de France te pakken. De Brit van Deceuninck - Quick-Step was de snelste in de massasprint waarop de tiende etappe zoals verwacht uitliep. Cavendish hield in Valence de Belgen Wout van Aert en Jasper Philipsen achter zich. Voor de 36-jarige Cavendish was het al zijn 33e ritoverwinning in de Tour. Nog één en hij evenaart het record van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx.

De leiderstrui bleef in handen van de Sloveen Tadej Pogacar. De kopman van UAE-Team Emirates heeft ruim 2 minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor. De Colombiaan Rigoberto Uran volgt al op meer dan 5 minuten. Wilco Kelderman is zevende op een kleine zes minuten. Woensdag volgt er een loodzware rit waarin twee keer de Mont Ventoux moet worden beklommen.

Twee renners reden vrijwel vanuit de start voorop: de Belg Tosh van der Sande en de Canadees Hugo Houle. Opwinding in het peloton ontstond slechts toen de tussensprint zich aandiende. De Italiaanse kampioen Sonny Colbrelli passeerde als eerste de finish. Cavendish, de leider in het puntenklassement, bemoeide zich er niet mee. De koplopers liepen nooit ver uit. Terwijl de weg, op zo'n 40 kilometer voor de finish, ligt bergop liep liet Houle zijn medevluchter achter. Nadat het peloton de Belg had achterhaald, was de Canadees kort erna ook gezien.

De ploeg Deceuninck - Quick-Step voerde het tempo op om aanvallers te ontmoedigen. In de laatste 10 kilometer leidde de zijwind tot breuken in het peloton. De Nederlander Cees Bol (Team DSM) moest met behulp van ploeggenoten weer naar voren worden gebracht. Daar hield wereldkampioen Julian Alaphilippe het tempo strak. Cavendish werd uiteindelijk door zijn Deense ploegmaat Michael Mørkøv kort voor de finish 'afgezet'. De Britse routinier, die dit jaar een glorieuze comeback beleeft, hoefde het alleen maar af te ronden. Bol bleef steken op de tiende plaats. Mogelijk donderdag in Nîmes volgt er voor Cavendish een kans om op gelijke hoogte met Merckx te komen.

Meer uit Sport

Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

6 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

8 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

10 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

12 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

14 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

15 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

23 uur geleden