Derde plek skeletonster Bos bij wereldbeker in La Plagne
LA PLAGNE (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is als derde geëindigd bij de wereldbekerwedstrijd in La Plagne. Ze moest in Frankrijk de Britse Tabitha Stoecker en de Amerikaanse Mystique Ro voor zich dulden. Stoecker was 0,09 sneller dan Bos en Ro 0,02. Bos was op haar beurt een honderdste sneller dan de Duitse Jacqueline Pfeifer.
Bos was in de eerste heat nog de snelste, maar in de tweede heat kostte een foutje haar de zege. Met de nodige teleurstelling gaf ze winnares Stoecker een sportieve omhelzing.
Half november was de 30-jarige Bos het wereldbekerseizoen begonnen met een achtste plaats. Ze eindigde vorig jaar als tweede in het wereldbekerklassement, nadat ze twee wedstrijden had gewonnen. Het seizoen ervoor schreef ze de wereldbeker op haar naam.
Door haar podiumplek in La Plagne steeg Bos naar de tweede plaats van het huidige wereldbekerklassement. Ze was tevreden over haar optreden. "De eerste run was echt heel goed", aldus Bos. "In de tweede run zat ik er natuurlijk heel dichtbij, maar ik maakte een foutje in bocht zestien. Het gevolg daarvan was dat ik bij het uitkomen van bocht zeventien tegen de kant kwam. Dat heeft te veel tijd gekost, maar ik ben wel heel blij met mijn podiumplek, omdat ik er zo dicht op zit. Laten we dat zo houden de rest van het seizoen. Ik ben blij dat mijn eerste wedstrijd hier zo geëindigd is. Dat geeft me ook weer vertrouwen richting Igls volgende week."
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
1 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
2 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
6 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
19 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
19 uur geleden