Derde plek skeletonster Bos bij wereldbeker in La Plagne
LA PLAGNE (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is als derde geëindigd bij de wereldbekerwedstrijd in La Plagne. Ze moest in Frankrijk de Britse Tabitha Stoecker en de Amerikaanse Mystique Ro voor zich dulden. Stoecker was 0,09 sneller dan Bos en Ro 0,02. Bos was op haar beurt een honderdste sneller dan de Duitse Jacqueline Pfeifer.
Bos was in de eerste heat nog de snelste, maar in de tweede heat kostte een foutje haar de zege. Met de nodige teleurstelling gaf ze winnares Stoecker een sportieve omhelzing.
Half november was de 30-jarige Bos het wereldbekerseizoen begonnen met een achtste plaats. Ze eindigde vorig jaar als tweede in het wereldbekerklassement, nadat ze twee wedstrijden had gewonnen. Het seizoen ervoor schreef ze de wereldbeker op haar naam.
Door haar podiumplek in La Plagne steeg Bos naar de tweede plaats van het huidige wereldbekerklassement. Ze was tevreden over haar optreden. "De eerste run was echt heel goed", aldus Bos. "In de tweede run zat ik er natuurlijk heel dichtbij, maar ik maakte een foutje in bocht zestien. Het gevolg daarvan was dat ik bij het uitkomen van bocht zeventien tegen de kant kwam. Dat heeft te veel tijd gekost, maar ik ben wel heel blij met mijn podiumplek, omdat ik er zo dicht op zit. Laten we dat zo houden de rest van het seizoen. Ik ben blij dat mijn eerste wedstrijd hier zo geëindigd is. Dat geeft me ook weer vertrouwen richting Igls volgende week."
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
12 minuten geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geleden