Derde plek skeletonster Bos bij wereldbeker in La Plagne
LA PLAGNE (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is als derde geëindigd bij de wereldbekerwedstrijd in La Plagne. Ze moest in Frankrijk de Britse Tabitha Stoecker en de Amerikaanse Mystique Ro voor zich dulden. Stoecker was 0,09 sneller dan Bos en Ro 0,02. Bos was op haar beurt een honderdste sneller dan de Duitse Jacqueline Pfeifer.
Bos was in de eerste heat nog de snelste, maar in de tweede heat kostte een foutje haar de zege. Met de nodige teleurstelling gaf ze winnares Stoecker een sportieve omhelzing.
Half november was de 30-jarige Bos het wereldbekerseizoen begonnen met een achtste plaats. Ze eindigde vorig jaar als tweede in het wereldbekerklassement, nadat ze twee wedstrijden had gewonnen. Het seizoen ervoor schreef ze de wereldbeker op haar naam.
Door haar podiumplek in La Plagne steeg Bos naar de tweede plaats van het huidige wereldbekerklassement. Ze was tevreden over haar optreden. "De eerste run was echt heel goed", aldus Bos. "In de tweede run zat ik er natuurlijk heel dichtbij, maar ik maakte een foutje in bocht zestien. Het gevolg daarvan was dat ik bij het uitkomen van bocht zeventien tegen de kant kwam. Dat heeft te veel tijd gekost, maar ik ben wel heel blij met mijn podiumplek, omdat ik er zo dicht op zit. Laten we dat zo houden de rest van het seizoen. Ik ben blij dat mijn eerste wedstrijd hier zo geëindigd is. Dat geeft me ook weer vertrouwen richting Igls volgende week."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
5 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
8 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden