Derde plaats voor skeletonster Bos in Altenberg
ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is bij de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Altenberg als derde geëindigd. De 29-jarige Bos moest bij de vijfde race van het wereldbekerseizoen de Duitse vrouwen Tina Hermann en Susanne Kreher voor zich dulden.
Bos gaf in totaal 1,22 seconde toe op winnares Hermann en was over twee runs 0,18 seconde langzamer dan Kreher. De Nederlandse noteerde de zesde (59,08) en de tweede tijd (58,37), Hermann was twee keer de snelste (58,05 en 58,18).
"Over de eerste run was ik niet heel erg tevreden", zei Bos. "Hij was op zich wel goed, maar toch ook wel een beetje slordig. De tweede run was een stuk beter en ik ben superblij dat ik uiteindelijk met brons weg mocht lopen. Ik had daarbij ook nog eens een derde en een tweede starttijd vandaag. Dat is ook zeker iets waar ik trots op ben."
Hoofddoel
Vorige week vrijdag zegevierde Bos in Winterberg. Bij de eerste drie wereldbekerwedstrijden van dit seizoen had Bos het erepodium niet gehaald. Ze eindigde respectievelijk als vijfde (Whistler), zevende (Park City) en vijfde (Lake Placid).
Bos, die vorig seizoen de wereldbeker won, heeft dit seizoen als hoofddoel het WK van eind deze maand in Sankt Moritz. Eerst wacht volgende week, opnieuw in Altenberg, de zesde wereldbekerwedstrijd. Die wedstrijd is tevens het Europees kampioenschap. "Tina is de gedoodverfde favoriet voor het EK en die World Cup", aldus Bos over de Duitse Hermann. "Ze heeft hier nu vijf wedstrijden op rij gewonnen, twee WK’s en drie wereldbekerwedstrijden. Maar ik kan goed meekomen, waar ik heel blij mee ben."
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.
13 minuten geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.
45 minuten geledenALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.
46 minuten geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.
1 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is er even "helemaal klaar mee" na de kwalificatie van de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen kwam in de kwalificatie op de Hungaroring niet verder dan de zesde tijd en sprak van een auto die "totaal onbestuurbaar" is.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag als zesde bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de poleposition laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappen was 0,518 seconde langzamer.
1 uur geleden