Derde plaats voor skeletonster Bos in Altenberg
ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is bij de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Altenberg als derde geëindigd. De 29-jarige Bos moest bij de vijfde race van het wereldbekerseizoen de Duitse vrouwen Tina Hermann en Susanne Kreher voor zich dulden.
Bos gaf in totaal 1,22 seconde toe op winnares Hermann en was over twee runs 0,18 seconde langzamer dan Kreher. De Nederlandse noteerde de zesde (59,08) en de tweede tijd (58,37), Hermann was twee keer de snelste (58,05 en 58,18).
"Over de eerste run was ik niet heel erg tevreden", zei Bos. "Hij was op zich wel goed, maar toch ook wel een beetje slordig. De tweede run was een stuk beter en ik ben superblij dat ik uiteindelijk met brons weg mocht lopen. Ik had daarbij ook nog eens een derde en een tweede starttijd vandaag. Dat is ook zeker iets waar ik trots op ben."
Hoofddoel
Vorige week vrijdag zegevierde Bos in Winterberg. Bij de eerste drie wereldbekerwedstrijden van dit seizoen had Bos het erepodium niet gehaald. Ze eindigde respectievelijk als vijfde (Whistler), zevende (Park City) en vijfde (Lake Placid).
Bos, die vorig seizoen de wereldbeker won, heeft dit seizoen als hoofddoel het WK van eind deze maand in Sankt Moritz. Eerst wacht volgende week, opnieuw in Altenberg, de zesde wereldbekerwedstrijd. Die wedstrijd is tevens het Europees kampioenschap. "Tina is de gedoodverfde favoriet voor het EK en die World Cup", aldus Bos over de Duitse Hermann. "Ze heeft hier nu vijf wedstrijden op rij gewonnen, twee WK’s en drie wereldbekerwedstrijden. Maar ik kan goed meekomen, waar ik heel blij mee ben."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
4 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
7 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
9 uur geleden