Derde passagier cruiseschip Japan overleden
TOKIO (ANP/AFP) - Een derde passagier van het cruiseschip Diamond Princess bij Japan is overleden nadat hij het nieuwe coronavirus had opgelopen. Het gaat volgens het Japanse ministerie van Volksgezondheid om een Japanse man van in de tachtig.
De man was van het schip gehaald en naar een ziekenhuis gebracht toen bleek dat hij het virus had opgelopen. Hij had ook andere gezondheidsproblemen en de officiële doodsoorzaak is longontsteking, meldt het ministerie. De twee passagiers die eerder overleden, waren ook ouderen uit Japan.
De Diamond Princess ligt sinds begin februari in een Japanse haven. De autoriteiten plaatsten het schip onder quarantaine vanwege de virusuitbraak. De afgelopen weken zijn meer dan 600 besmettingen aan boord gemeld. Passagiers die het virus niet hebben, mogen sinds afgelopen woensdag het schip verlaten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft inmiddels een Amerikaans antwoord ontvangen op het voorstel dat het land vorige week deed om de Straat van Hormuz binnen zeven dagen te heropenen. De Amerikaanse president Donald Trump had dit weekend al publiekelijk laten weten het plan af te wijzen, maar de Iraniërs zeiden nog te wachten op een officiële reactie.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
13 uur geleden