Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde ontmoeting tussen Nederland en Oostenrijk op eindtoernooi

Derde ontmoeting tussen Nederland en Oostenrijk op eindtoernooi

BERLIJN (ANP) - Nederland en Oostenrijk staan dinsdag voor de derde keer tegenover elkaar op een eindtoernooi. De vorige twee keer ging de zege naar Oranje.

Op het WK van 1978 won het Nederlands elftal in de tweede ronde met 5-1 van Oostenrijk. Ernie Brandts, Rob Rensenbrink, Johnny Rep (twee keer) en Willy van de Kerkhof scoorden voor Oranje, dat onder leiding stond van de Oostenrijker Ernst Happel. Erich Obermayer maakte het Oostenrijkse doelpunt. Naast Happel kende Nederland nog drie keer een Oostenrijkse bondscoach: Friedrich Donenfeld, Max Merkel en Heinrich 'Wudi' Müller, allen in de jaren vijftig.

Op het EK van 2020, dat door het coronavirus een jaar later werd gespeeld, zegevierde Oranje in het tweede pouleduel met Oostenrijk met 2-0. Memphis Depay benutte een penalty en na rust scoorde Denzel Dumfries voor het elftal van bondscoach Frank de Boer.

Meer uit Voetbal

Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

2 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

2 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

15 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

16 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

16 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

16 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

17 uur geleden