Derde ontmoeting tussen Nederland en Oostenrijk op eindtoernooi
BERLIJN (ANP) - Nederland en Oostenrijk staan dinsdag voor de derde keer tegenover elkaar op een eindtoernooi. De vorige twee keer ging de zege naar Oranje.
Op het WK van 1978 won het Nederlands elftal in de tweede ronde met 5-1 van Oostenrijk. Ernie Brandts, Rob Rensenbrink, Johnny Rep (twee keer) en Willy van de Kerkhof scoorden voor Oranje, dat onder leiding stond van de Oostenrijker Ernst Happel. Erich Obermayer maakte het Oostenrijkse doelpunt. Naast Happel kende Nederland nog drie keer een Oostenrijkse bondscoach: Friedrich Donenfeld, Max Merkel en Heinrich 'Wudi' Müller, allen in de jaren vijftig.
Op het EK van 2020, dat door het coronavirus een jaar later werd gespeeld, zegevierde Oranje in het tweede pouleduel met Oostenrijk met 2-0. Memphis Depay benutte een penalty en na rust scoorde Denzel Dumfries voor het elftal van bondscoach Frank de Boer.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
6 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
7 uur geleden