Derde ontmoeting tussen Nederland en Oostenrijk op eindtoernooi
BERLIJN (ANP) - Nederland en Oostenrijk staan dinsdag voor de derde keer tegenover elkaar op een eindtoernooi. De vorige twee keer ging de zege naar Oranje.
Op het WK van 1978 won het Nederlands elftal in de tweede ronde met 5-1 van Oostenrijk. Ernie Brandts, Rob Rensenbrink, Johnny Rep (twee keer) en Willy van de Kerkhof scoorden voor Oranje, dat onder leiding stond van de Oostenrijker Ernst Happel. Erich Obermayer maakte het Oostenrijkse doelpunt. Naast Happel kende Nederland nog drie keer een Oostenrijkse bondscoach: Friedrich Donenfeld, Max Merkel en Heinrich 'Wudi' Müller, allen in de jaren vijftig.
Op het EK van 2020, dat door het coronavirus een jaar later werd gespeeld, zegevierde Oranje in het tweede pouleduel met Oostenrijk met 2-0. Memphis Depay benutte een penalty en na rust scoorde Denzel Dumfries voor het elftal van bondscoach Frank de Boer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
49 minuten geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
1 uur geleden