Derde Olympische Spelen voor Japanse voetballer Yoshida
TOKIO (ANP) - De Japanse voetballer Maya Yoshida kan zich opmaken voor zijn derde deelname aan de Olympische Spelen. De 32-jarige verdediger van Sampdoria, die ook nog voor VVV-Venlo speelde, is opgenomen in de 18-koppige olympische selectie. Hij is een van de drie zogeheten dispensatiespelers die ouder zijn dan 24. De rest van het team moet uit spelers bestaan die jonger zijn.
Yoshida is 107-voudig international en speelde ook al mee op twee WK's. Bij zijn vorige olympische optredens behaalde hij geen medaille met de Japanse ploeg. In Tokio gaat de thuisploeg voor niets minder dan goud, liet bondscoach Hajime Moriyasu weten. "Ik heb spelers gekozen die naar mijn mening ons de beste kans op de olympische titel geven."
De bondscoach heeft zijn hoop ook gevestigd op de 20-jarige Takefusa Kubo van Real Madrid, die kan uitgroeien tot de attractie op de Spelen. Japan begint het olympisch toernooi op 22 juli met een wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Frankrijk en Mexico zijn de andere tegenstanders in de poule.
De verdedigers Yuta Nakayama van PEC Zwolle en Ko Itakura van FC Groningen behoren ook tot de olympische selectie van Japan. Ritsu Doan, die door PSV afgelopen seizoen was verhuurd aan de Duitse club Arminia Bielefeld, is eveneens geselecteerd door Moriyasu.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creƫerden minder dan in de eerste helft."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
12 uur geleden