Derde Olympische Spelen voor Japanse voetballer Yoshida
TOKIO (ANP) - De Japanse voetballer Maya Yoshida kan zich opmaken voor zijn derde deelname aan de Olympische Spelen. De 32-jarige verdediger van Sampdoria, die ook nog voor VVV-Venlo speelde, is opgenomen in de 18-koppige olympische selectie. Hij is een van de drie zogeheten dispensatiespelers die ouder zijn dan 24. De rest van het team moet uit spelers bestaan die jonger zijn.
Yoshida is 107-voudig international en speelde ook al mee op twee WK's. Bij zijn vorige olympische optredens behaalde hij geen medaille met de Japanse ploeg. In Tokio gaat de thuisploeg voor niets minder dan goud, liet bondscoach Hajime Moriyasu weten. "Ik heb spelers gekozen die naar mijn mening ons de beste kans op de olympische titel geven."
De bondscoach heeft zijn hoop ook gevestigd op de 20-jarige Takefusa Kubo van Real Madrid, die kan uitgroeien tot de attractie op de Spelen. Japan begint het olympisch toernooi op 22 juli met een wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Frankrijk en Mexico zijn de andere tegenstanders in de poule.
De verdedigers Yuta Nakayama van PEC Zwolle en Ko Itakura van FC Groningen behoren ook tot de olympische selectie van Japan. Ritsu Doan, die door PSV afgelopen seizoen was verhuurd aan de Duitse club Arminia Bielefeld, is eveneens geselecteerd door Moriyasu.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geleden