Derde Olympische Spelen voor Japanse voetballer Yoshida
TOKIO (ANP) - De Japanse voetballer Maya Yoshida kan zich opmaken voor zijn derde deelname aan de Olympische Spelen. De 32-jarige verdediger van Sampdoria, die ook nog voor VVV-Venlo speelde, is opgenomen in de 18-koppige olympische selectie. Hij is een van de drie zogeheten dispensatiespelers die ouder zijn dan 24. De rest van het team moet uit spelers bestaan die jonger zijn.
Yoshida is 107-voudig international en speelde ook al mee op twee WK's. Bij zijn vorige olympische optredens behaalde hij geen medaille met de Japanse ploeg. In Tokio gaat de thuisploeg voor niets minder dan goud, liet bondscoach Hajime Moriyasu weten. "Ik heb spelers gekozen die naar mijn mening ons de beste kans op de olympische titel geven."
De bondscoach heeft zijn hoop ook gevestigd op de 20-jarige Takefusa Kubo van Real Madrid, die kan uitgroeien tot de attractie op de Spelen. Japan begint het olympisch toernooi op 22 juli met een wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Frankrijk en Mexico zijn de andere tegenstanders in de poule.
De verdedigers Yuta Nakayama van PEC Zwolle en Ko Itakura van FC Groningen behoren ook tot de olympische selectie van Japan. Ritsu Doan, die door PSV afgelopen seizoen was verhuurd aan de Duitse club Arminia Bielefeld, is eveneens geselecteerd door Moriyasu.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
16 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
19 uur geleden