Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde Olympische Spelen voor Japanse voetballer Yoshida

Derde Olympische Spelen voor Japanse voetballer Yoshida

TOKIO (ANP) - De Japanse voetballer Maya Yoshida kan zich opmaken voor zijn derde deelname aan de Olympische Spelen. De 32-jarige verdediger van Sampdoria, die ook nog voor VVV-Venlo speelde, is opgenomen in de 18-koppige olympische selectie. Hij is een van de drie zogeheten dispensatiespelers die ouder zijn dan 24. De rest van het team moet uit spelers bestaan die jonger zijn.

Yoshida is 107-voudig international en speelde ook al mee op twee WK's. Bij zijn vorige olympische optredens behaalde hij geen medaille met de Japanse ploeg. In Tokio gaat de thuisploeg voor niets minder dan goud, liet bondscoach Hajime Moriyasu weten. "Ik heb spelers gekozen die naar mijn mening ons de beste kans op de olympische titel geven."

De bondscoach heeft zijn hoop ook gevestigd op de 20-jarige Takefusa Kubo van Real Madrid, die kan uitgroeien tot de attractie op de Spelen. Japan begint het olympisch toernooi op 22 juli met een wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Frankrijk en Mexico zijn de andere tegenstanders in de poule.

De verdedigers Yuta Nakayama van PEC Zwolle en Ko Itakura van FC Groningen behoren ook tot de olympische selectie van Japan. Ritsu Doan, die door PSV afgelopen seizoen was verhuurd aan de Duitse club Arminia Bielefeld, is eveneens geselecteerd door Moriyasu.

Meer uit Voetbal

Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

3 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

5 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

7 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

7 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

18 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

23 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden