Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde nieuwe ebola-geval in Congo

Derde nieuwe ebola-geval in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - De vrees bestaat dat het ebolavirus toch de kop weer heeft opgestoken in de Democratische Republiek Congo. Maandag werd het derde nieuwe besmettingsgeval ontdekt. Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bekendgemaakt. Het betrof een 7-jarig meisje, dat positief is getest. Ze heeft goede kans de ziekte te overleven.

De WHO wilde Congo eigenlijk dit weekeinde ebolavrij verklaren, nadat al meer dan zeven weken geen nieuwe infecties meer waren geconstateerd in het Afrikaanse land. Vrijdag meldde zich in een gezondheidscentrum in de oostelijke stad Beni toch weer een patiënt en niet veel later de tweede. Ook het derde slachtoffer kreeg daar de diagnose.

Deze ebola-epidemie in het noord-oosten van Congo heeft meer dan 2200 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Reuters: VAE geven miljarden aan Iraanse tegoeden vrij

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.

1 uur geleden
EU-toetredingsgesprekken met Oekraïne en Moldavië maandag verder

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne en Moldavië kunnen maandag verder met de onderhandelingen over de toetreding tot de Europese Unie. De EU-leiders besloten eind 2023 al dat die gesprekken geopend zouden worden, maar de onderhandelingen stonden lange tijd stil door verzet van de vorige Hongaarse regering.

1 uur geleden
Zwitserland wil gastland zijn voor ondertekening deal VS-Iran

BERN (ANP/AFP) - Zwitserland heeft aangeboden het gastland te zijn voor de ondertekening van een vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Bemiddelaar Pakistan maakte vrijdag bekend dat de twee landen het eens zijn geworden over de tekst van de overeenkomst.

1 uur geleden
Paus na vliegtuigpech met hulp van Spaanse koning naar huis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo heeft hulp van de Spaanse koning Felipe gekregen om naar huis te keren. Het toestel dat hem van Tenerife naar Rome moest vliegen, kampte met een technisch mankement. Hij is onderweg naar huis met een vliegtuig dat is aangeboden door de koning.

2 uur geleden
Bemiddelaar Pakistan meldt akkoord tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP) - Bemiddelaar Pakistan meldt dat Iran en de Verenigde Staten een akkoord hebben bereikt over de tekst van een vredesdeal. Premier Shehbaz Sharif schrijft op X dat nu met beide partijen wordt gewerkt aan de volgende stappen. "Vrede is nog nooit zo dichtbij geweest als nu."

3 uur geleden
Witte Huis: Iran akkoord met ontmantelen kernprogramma

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis claimt dat Iran akkoord is met het ontmantelen van zijn kernprogramma. Dat lijkt niet overeen te komen met berichten in Iraanse staatsmedia, die stelden dat Iran vasthoudt aan de eis zelf de controle te houden over zijn verrijkte uranium.

5 uur geleden
Marius Borg Høiby niet aanwezig bij uitspraak in strafzaak

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is maandag niet fysiek aanwezig als de rechtbank van Oslo uitspraak doet in zijn strafzaak. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit zal zijn veroordeling via een videoverbinding volgen, meldt de rechtbank aan het Noorse persbureau NTB.

5 uur geleden