Derde nieuwe ebola-geval in Congo
KINSHASA (ANP/RTR) - De vrees bestaat dat het ebolavirus toch de kop weer heeft opgestoken in de Democratische Republiek Congo. Maandag werd het derde nieuwe besmettingsgeval ontdekt. Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bekendgemaakt. Het betrof een 7-jarig meisje, dat positief is getest. Ze heeft goede kans de ziekte te overleven.
De WHO wilde Congo eigenlijk dit weekeinde ebolavrij verklaren, nadat al meer dan zeven weken geen nieuwe infecties meer waren geconstateerd in het Afrikaanse land. Vrijdag meldde zich in een gezondheidscentrum in de oostelijke stad Beni toch weer een patiënt en niet veel later de tweede. Ook het derde slachtoffer kreeg daar de diagnose.
Deze ebola-epidemie in het noord-oosten van Congo heeft meer dan 2200 mensen het leven gekost.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische autoriteiten onderzoeken een bijna-botsing tussen twee passagiersvliegtuigen op de luchthaven van Sydney. Een bemanningslid raakte daarbij zondagochtend (lokale tijd) gewond en een vliegtuig raakte beschadigd. Sydney Airport is het drukste vliegveld van het land.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten hebben nog niet publiekelijk gereageerd op de voorwaarden die Iran zaterdag heeft gesteld voor de heropening van de Straat van Hormuz. Teheran eist onder meer dat de VS alle dreigingen aan Iran staken.
53 minuten geledenCALI (ANP) - Op de eerste dag na de inauguratie van de Colombiaanse president Abelardo de la Espriella is een politieagent om het leven gekomen bij een aanval op een politiebureau. Daarnaast vielen in de buurt van Cali, waar De la Espriella werd ingezworen, gewonden bij een aanslag met een autobom op een tolstation.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Meer dan 20.000 mensen in de provincie zijn geëvacueerd.
9 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.
11 uur geleden