Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde nieuwe ebola-geval in Congo

Derde nieuwe ebola-geval in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - De vrees bestaat dat het ebolavirus toch de kop weer heeft opgestoken in de Democratische Republiek Congo. Maandag werd het derde nieuwe besmettingsgeval ontdekt. Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bekendgemaakt. Het betrof een 7-jarig meisje, dat positief is getest. Ze heeft goede kans de ziekte te overleven.

De WHO wilde Congo eigenlijk dit weekeinde ebolavrij verklaren, nadat al meer dan zeven weken geen nieuwe infecties meer waren geconstateerd in het Afrikaanse land. Vrijdag meldde zich in een gezondheidscentrum in de oostelijke stad Beni toch weer een patiënt en niet veel later de tweede. Ook het derde slachtoffer kreeg daar de diagnose.

Deze ebola-epidemie in het noord-oosten van Congo heeft meer dan 2200 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Zelensky: dit jaar 745 vierkante kilometer heroverd op Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land dit jaar 745 vierkante kilometer aan grondgebied heeft heroverd op Rusland. Het gaat volgens hem om 26 dorpen in de regio's Donetsk, Zaporizja en Dnipropetrovsk.

54 minuten geleden
Tientallen landen veroordelen Iraanse executies

PARIJS (ANP/AFP) - De Europese Unie en 26 landen hebben de Iraanse executies van demonstranten veroordeeld. Dat schrijven de landen, waaronder Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk, in een gezamenlijke verklaring.

1 uur geleden
Landen in conflict mogen Eurovisie Songfestival niet organiseren

GENÈVE (ANP) - Landen in een gewapend conflict of in een gevoelige geopolitieke situatie die het Eurovisie Songfestival winnen, mogen niet automatisch meer de volgende editie organiseren. Dat heeft de European Broadcasting Union woensdag bekendgemaakt. Tot nu toe was het zo dat de winnaar van het Eurovisie Songfestival het jaar daarna het evenement organiseert. Door de nieuwe regels zou een songfestival in Israël op dit moment niet kunnen vanwege de oorlog in Gaza.

1 uur geleden
Belangrijkste luchthaven Sicilië langer dicht om uitbarsting Etna

CATANIA (ANP/RTR) - De belangrijkste luchthaven van Sicilië, bij Catania, blijft langer dicht vanwege de uitbarsting van vulkaan de Etna. Tot zeker donderdag 16.00 uur wordt het vliegverkeer in het oosten van het eiland opgeschort.

1 uur geleden
Russische drones weerhouden NAVO niet van steun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen laten zich door het binnenvliegen van Russische drones en raketten niet weerhouden van het steunen van Oekraïne, stellen ze. Hoe onverantwoordelijk en gevaarlijk de luchtruimschendingen door Rusland ook zijn.

2 uur geleden
IJsland verwacht 80.000 bezoekers voor totale zonsverduistering

REYKJAVIK (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen maken zich woensdag in IJsland op om de totale zonsverduistering te bekijken. Het is de eerste in Europa in 27 jaar, en de eerste in IJsland sinds 1954. Het land, dat ongeveer 400.000 inwoners telt, verwacht tot 80.000 bezoekers voor het natuurverschijnsel.

3 uur geleden
Universiteit Cambridge over schandaal rond professor: een dwaling

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De topbestuurder van de Universiteit van Cambridge heeft het schandaal rond een zwarte professor een "dwaling" genoemd en belooft grondig onderzoek. Een hoogleraar onderwijssociologie nam vorige week ontslag na beschuldigingen van plagiaat in zijn proefschrift.

3 uur geleden