Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde meer bestellingen bij moederbedrijf Thuisbezorgd

Derde meer bestellingen bij moederbedrijf Thuisbezorgd

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway heeft het aantal bestellingen afgelopen jaar met een derde zien toenemen. Onder meer effecten van de corona-maatregelen in veel landen speelden een rol, maar de onderneming gaf ook veel geld uit om zijn positie in diverse landen te verstevigen. Daarbij groeiden de Europese activiteiten, en met name die in het Verenigd Koninkrijk en Ierland, sterker dan die in de Verenigde Staten en Canada.

In totaal werd er voor ruim 28 miljard euro aan maaltijden besteld via het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Dat gebeurde in 1,1 miljard afzonderlijke bestellingen, waarvan 61,6 miljoen in Nederland. Een steeds groter aantal van de wereldwijde bestellingen wordt door eigen maaltijdbezorgers van Just Eat Takeaway naar de klanten gebracht. Het bedrijf biedt ook de mogelijkheid voor restaurants om bestellingen via de app te laten lopen, maar eigen bezorgers in te zetten.

De groei van het aantal orders bedroeg in het vierde kwartaal 14 procent. In het derde kwartaal was dat nog 25 procent. Bovendien hadden analisten een iets hoger aantal bestellingen verwacht over het jaar. Just Eat Takeaway staat al enige tijd onder druk van aandeelhouders, die menen dat de prijs van het aandeel te laag is.

Investeringen

Wel stelt Just Eat Takeaway dat de winstgevendheid verbeterde door onder meer schaalvoordelen. De bedrijfswinstmarge komt ongeveer halverwege de min 1,5 en min 1 procent te liggen, verwacht de onderneming. Daarmee zouden de verliezen dus kleiner worden. Just Eat Takeaway gaf al eerder aan dat 2021 het piekjaar voor verliezen zou worden, omdat veel werd geïnvesteerd na de fusie tussen het Nederlandse Takeaway en het Britse Just Eat en de daaropvolgende overname van Grubhub in de Verenigde Staten. Dit jaar zou er daadwerkelijk winst gemaakt kunnen worden.

Maaltijdbezorgers hebben door forse investeringen in marktaandeel tot nu toe nauwelijks winst gemaakt. Uber, dat ook taxidiensten aanbiedt, lukte het al wel om kostendekkend te opereren. Het Duitse Delivery Hero verwacht dat aan het einde van dit jaar voor elkaar te krijgen. Just Eat Takeaway komt later dit cijferseizoen nog met de jaarcijfers waarbij het dieper op de resultaten in zal gaan.

Verder heeft Just Eat Takeaway verschillende projecten lopen om ook boodschappen te gaan bezorgen. In de VS wordt bijvoorbeeld samengewerkt met de gemakswinkels van 7-Eleven en in het Verenigd Koninkrijk met supermarktketen One Stop. In Canada heeft Just Eat Takeaway een eigen dienst en netwerk voor boodschappenbezorging opgezet.

Meer uit Financieel

Techbedrijven stellen investeringen uit om Iranoorlog, ziet FME

ZOETERMEER (ANP) - Nederlandse technologiebedrijven schroeven soms hun productie terug en stellen investeringen of het aannemen van extra personeel uit door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat merkt brancheorganisatie FME in een peiling onder meer dan honderd ondernemingen in de sector. Als de onrust aanhoudt, verwachten ruim acht op de tien ondervraagde bedrijven in de komende zes maanden problemen in de toeleveringsketen.

2 uur geleden
IEA wil dat landen kijken naar vrijgeven extra diesel

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.

9 uur geleden
TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

10 uur geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

12 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

14 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

15 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

16 uur geleden