Derde medaille voor zwemster Zijderveld bij Paralympische Spelen
TOKIO (ANP) - Zwemster Chantalle Zijderveld heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio haar derde medaille veroverd. De 20-jarige Zwijndrechtse won in een tijd van 1.00,23 zilver op de 100 meter vrije slag in de klasse S10. Eerder eindigde ze als tweede op de 50 meter vrije slag en won goud in een wereldrecord op de 100 meter schoolslag.
Lisa Kruger bezorgde Nederland dubbel succes op de 100 meter vrije slag door in 1.00,68 het brons te pakken. Zij haalde eerder al zilver op de 100 meter schoolslag. De Canadese Aurelie Rivard won het goud op de 100 meter vrije slag in een tijd van 58,14 en dat is een wereldrecord.
Zijderveld was opgetogen na haar derde medaille in Tokio. "Ik ben er echt heel blij mee. Ik was een beetje bang voor deze finale omdat ik wist dat het heel close zou worden. Ik moest goed mee met de Canadese en dat is volgens mij goed gelukt. Terug kon ik naar Lisa ademen. Na 75 meter lag ik zo ver voor. Ik dacht dat kan helemaal niet, maar daarna stortte ik in. Toen was het helemaal klaar. Helaas net niet onder de minuut. Maar ik heb wel een Europees record en ben tweede."
Kruger verraste zichzelf met een medaille. "Dit was na de 100 meter school de enige medaille die ik nog miste, ik ben blij dat ik die nu heb gekregen. Maar ik had dit niet meer verwacht. Ik dacht dat ik heel erg achter lag. Mijn poten verzuurden helemaal. Ik was kapot. Maar ik zag toch drie lampjes na afloop, dat betekende brons."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
10 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
19 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
21 uur geleden