Derde medaille voor zwemster Zijderveld bij Paralympische Spelen
TOKIO (ANP) - Zwemster Chantalle Zijderveld heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio haar derde medaille veroverd. De 20-jarige Zwijndrechtse won in een tijd van 1.00,23 zilver op de 100 meter vrije slag in de klasse S10. Eerder eindigde ze als tweede op de 50 meter vrije slag en won goud in een wereldrecord op de 100 meter schoolslag.
Lisa Kruger bezorgde Nederland dubbel succes op de 100 meter vrije slag door in 1.00,68 het brons te pakken. Zij haalde eerder al zilver op de 100 meter schoolslag. De Canadese Aurelie Rivard won het goud op de 100 meter vrije slag in een tijd van 58,14 en dat is een wereldrecord.
Zijderveld was opgetogen na haar derde medaille in Tokio. "Ik ben er echt heel blij mee. Ik was een beetje bang voor deze finale omdat ik wist dat het heel close zou worden. Ik moest goed mee met de Canadese en dat is volgens mij goed gelukt. Terug kon ik naar Lisa ademen. Na 75 meter lag ik zo ver voor. Ik dacht dat kan helemaal niet, maar daarna stortte ik in. Toen was het helemaal klaar. Helaas net niet onder de minuut. Maar ik heb wel een Europees record en ben tweede."
Kruger verraste zichzelf met een medaille. "Dit was na de 100 meter school de enige medaille die ik nog miste, ik ben blij dat ik die nu heb gekregen. Maar ik had dit niet meer verwacht. Ik dacht dat ik heel erg achter lag. Mijn poten verzuurden helemaal. Ik was kapot. Maar ik zag toch drie lampjes na afloop, dat betekende brons."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
4 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
6 uur geleden