Derde medaille voor zwemster Zijderveld bij Paralympische Spelen
TOKIO (ANP) - Zwemster Chantalle Zijderveld heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio haar derde medaille veroverd. De 20-jarige Zwijndrechtse won in een tijd van 1.00,23 zilver op de 100 meter vrije slag in de klasse S10. Eerder eindigde ze als tweede op de 50 meter vrije slag en won goud in een wereldrecord op de 100 meter schoolslag.
Lisa Kruger bezorgde Nederland dubbel succes op de 100 meter vrije slag door in 1.00,68 het brons te pakken. Zij haalde eerder al zilver op de 100 meter schoolslag. De Canadese Aurelie Rivard won het goud op de 100 meter vrije slag in een tijd van 58,14 en dat is een wereldrecord.
Zijderveld was opgetogen na haar derde medaille in Tokio. "Ik ben er echt heel blij mee. Ik was een beetje bang voor deze finale omdat ik wist dat het heel close zou worden. Ik moest goed mee met de Canadese en dat is volgens mij goed gelukt. Terug kon ik naar Lisa ademen. Na 75 meter lag ik zo ver voor. Ik dacht dat kan helemaal niet, maar daarna stortte ik in. Toen was het helemaal klaar. Helaas net niet onder de minuut. Maar ik heb wel een Europees record en ben tweede."
Kruger verraste zichzelf met een medaille. "Dit was na de 100 meter school de enige medaille die ik nog miste, ik ben blij dat ik die nu heb gekregen. Maar ik had dit niet meer verwacht. Ik dacht dat ik heel erg achter lag. Mijn poten verzuurden helemaal. Ik was kapot. Maar ik zag toch drie lampjes na afloop, dat betekende brons."
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden