Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde 'Mars van de menselijke verbinding' op 12 juni

Derde 'Mars van de menselijke verbinding' op 12 juni

BREDA (ANP) - Police for Freedom heeft opnieuw een 'Mars van de menselijke verbinding' aangekondigd. Die vindt plaats op zaterdag 12 juni, meldt een woordvoerder van de actiegroep in een filmpje op sociale media. De locatie blijft voorlopig geheim.

Afgelopen zaterdag tegen 12.00 uur doken zeker duizend aanhangers van Police for Freedom ineens op in Barneveld, waar ze een mars wilden lopen om te protesteren tegen de coronamaatregelen. De locatie van deze tweede 'Mars van de menselijke verbinding' was pas twee uur eerder bekendgemaakt.

Burgemeester Jan Luteijn van het Gelderse dorp werd erdoor overvallen en kondigde een noodbevel af. Hij gaf de deelnemers anderhalf uur de tijd om te vertrekken. De meesten liepen binnen die tijd een rondje door het buitengebied van Barneveld, maar een klein deel boog af en liep het centrum in. Daar ontstond een schermutseling met ME'ers, die in de minderheid waren en hun wapenstok gebruikten. Ook zou een politiebusje een man op een zebrapad hebben aangereden.

Zichtbaarheid in bewoonde wereld

Volgens de organisatie was de route in Barneveld te kort en liep die te veel door landelijk gebied. Daardoor is "duidelijk geworden dat een groot gedeelte van de deelnemers méér behoefte had aan zichtbaarheid in dichter bewoonde wereld. Dat nemen we uiteraard mee naar de planning voor de derde mars."

De eerste mars van Police for Freedom was op 10 april in Baarn, na in verschillende steden te zijn verboden. Deze plotselinge protestmars van ongeveer 2000 mensen verliep zonder incidenten.

Meer uit Binnenland

Greenpeace: ov-kosten Amsterdam een na hoogste in Europa

DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.

15 minuten geleden
Kloof tussen mannen en vrouwen wordt steeds groter

AMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.

19 minuten geleden
Dode en gewonden bij verkeersongeval N307 bij Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.

4 uur geleden
Voortvluchtige veroordeelde in zaak moord Wiersum aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.

4 uur geleden
Zuid-Holland over nieuw brugprobleem: wanneer is gifbeker leeg?

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.

7 uur geleden
Scheuren ontdekt in brug richting Maasvlakte, rijstroken dicht

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.

10 uur geleden
Stefan de Walle stopt als Sinterklaas bij Het Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.

10 uur geleden