Derde kind overleden na mesaanval in Southport
SOUTHPORT (ANP) - Een derde kind is overleden na de steekpartij van maandag in het Engelse Southport, meldt de lokale politie. Het slachtoffer is een 9-jarig meisje. Maandag stierven al twee meisjes van 6 en 7 jaar.
Het 9-jarige meisje overleed dinsdagochtend in het ziekenhuis. Nog eens acht kinderen liepen steekwonden op. De toestand van vijf van hen is kritiek, net als die van twee volwassenen. De politie maakte maandag dat de volwassenen de kinderen probeerden te beschermen. De kinderen deden mee aan een dansles op muziek van Taylor Swift. Een 17-jarige jongen kwam de ruimte binnen en viel de kinderen aan.
Britse media melden dat de verdachte dinsdag is verhoord door de politie. Het is nog steeds niet duidelijk wat zijn motief was. De politie verklaarde maandag al dat de zaak niet terreurgerelateerd blijkt. Getuigen zeggen tegen Britse media dat de verdachte met een taxi ter plaatse kwam, die hij weigerde te betalen, en een masker droeg toen hij het gebouw van de dansles binnenging.
Geschokte reacties
De politie meldt verder dat op sociale media een naam rondgaat die onterecht in verband wordt gebracht met de verdachte. Er is weinig informatie over de jongen naar buiten gebracht. De politie vraagt het publiek niet te speculeren over de details terwijl het onderzoek loopt. Over de verdachte is alleen bekendgemaakt dat hij uit de nabijgelegen plaats Bank komt en is geboren in Cardiff, de hoofdstad van Wales. Politie en justitie mogen volgens de wet de identiteit van verdachten onder de 18 jaar niet openbaar maken.
In Southport, een kuststad tussen Blackpool en Liverpool, wordt geschokt gereageerd op het geweld van maandag. Op de plek van de steekpartij zijn bloemen en knuffels gelegd. Volgens de BBC zijn meerdere lokale winkels gesloten uit respect voor de getroffen families. In Southport wordt dinsdagavond een wake voor de slachtoffers gehouden.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
8 minuten geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
5 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
6 uur geleden