Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde kind overleden na mesaanval in Southport

Derde kind overleden na mesaanval in Southport

SOUTHPORT (ANP) - Een derde kind is overleden na de steekpartij van maandag in het Engelse Southport, meldt de lokale politie. Het slachtoffer is een 9-jarig meisje. Maandag stierven al twee meisjes van 6 en 7 jaar.

Het 9-jarige meisje overleed dinsdagochtend in het ziekenhuis. Nog eens acht kinderen liepen steekwonden op. De toestand van vijf van hen is kritiek, net als die van twee volwassenen. De politie maakte maandag dat de volwassenen de kinderen probeerden te beschermen. De kinderen deden mee aan een dansles op muziek van Taylor Swift. Een 17-jarige jongen kwam de ruimte binnen en viel de kinderen aan.

Britse media melden dat de verdachte dinsdag is verhoord door de politie. Het is nog steeds niet duidelijk wat zijn motief was. De politie verklaarde maandag al dat de zaak niet terreurgerelateerd blijkt. Getuigen zeggen tegen Britse media dat de verdachte met een taxi ter plaatse kwam, die hij weigerde te betalen, en een masker droeg toen hij het gebouw van de dansles binnenging.

Geschokte reacties

De politie meldt verder dat op sociale media een naam rondgaat die onterecht in verband wordt gebracht met de verdachte. Er is weinig informatie over de jongen naar buiten gebracht. De politie vraagt het publiek niet te speculeren over de details terwijl het onderzoek loopt. Over de verdachte is alleen bekendgemaakt dat hij uit de nabijgelegen plaats Bank komt en is geboren in Cardiff, de hoofdstad van Wales. Politie en justitie mogen volgens de wet de identiteit van verdachten onder de 18 jaar niet openbaar maken.

In Southport, een kuststad tussen Blackpool en Liverpool, wordt geschokt gereageerd op het geweld van maandag. Op de plek van de steekpartij zijn bloemen en knuffels gelegd. Volgens de BBC zijn meerdere lokale winkels gesloten uit respect voor de getroffen families. In Southport wordt dinsdagavond een wake voor de slachtoffers gehouden.

Meer uit Buitenland

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot 600 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.

33 minuten geleden
VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

1 uur geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

1 uur geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

2 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

2 uur geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

5 uur geleden