
Derde kind overleden na mesaanval in Southport
SOUTHPORT (ANP) - Een derde kind is overleden na de steekpartij van maandag in het Engelse Southport, meldt de lokale politie. Het slachtoffer is een 9-jarig meisje. Maandag stierven al twee meisjes van 6 en 7 jaar.
Het 9-jarige meisje overleed dinsdagochtend in het ziekenhuis. Nog eens acht kinderen liepen steekwonden op. De toestand van vijf van hen is kritiek, net als die van twee volwassenen. De politie maakte maandag dat de volwassenen de kinderen probeerden te beschermen. De kinderen deden mee aan een dansles op muziek van Taylor Swift. Een 17-jarige jongen kwam de ruimte binnen en viel de kinderen aan.
Britse media melden dat de verdachte dinsdag is verhoord door de politie. Het is nog steeds niet duidelijk wat zijn motief was. De politie verklaarde maandag al dat de zaak niet terreurgerelateerd blijkt. Getuigen zeggen tegen Britse media dat de verdachte met een taxi ter plaatse kwam, die hij weigerde te betalen, en een masker droeg toen hij het gebouw van de dansles binnenging.
Geschokte reacties
De politie meldt verder dat op sociale media een naam rondgaat die onterecht in verband wordt gebracht met de verdachte. Er is weinig informatie over de jongen naar buiten gebracht. De politie vraagt het publiek niet te speculeren over de details terwijl het onderzoek loopt. Over de verdachte is alleen bekendgemaakt dat hij uit de nabijgelegen plaats Bank komt en is geboren in Cardiff, de hoofdstad van Wales. Politie en justitie mogen volgens de wet de identiteit van verdachten onder de 18 jaar niet openbaar maken.
In Southport, een kuststad tussen Blackpool en Liverpool, wordt geschokt gereageerd op het geweld van maandag. Op de plek van de steekpartij zijn bloemen en knuffels gelegd. Volgens de BBC zijn meerdere lokale winkels gesloten uit respect voor de getroffen families. In Southport wordt dinsdagavond een wake voor de slachtoffers gehouden.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
44 minuten geledenPARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het lijkt de Europese Unie ook niet te lukken om de uitgestelde deadline voor nieuwe klimaatplannen te halen, melden meerdere EU-bronnen. De deadline voor die zogeheten NDC's was al opgeschoven van februari naar september.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo wil de koers van zijn voorganger Franciscus voortzetten, bijvoorbeeld wat de positie van lhbti'ers en die van vrouwen binnen de kerk betreft. Maar hij plant geen verdere hervormingen, zei hij in zijn eerste interview als hoofd van de katholieke kerk.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israƫlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.
5 uur geleden