Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde kind overleden na mesaanval in Southport

Derde kind overleden na mesaanval in Southport

SOUTHPORT (ANP) - Een derde kind is overleden na de steekpartij van maandag in het Engelse Southport, meldt de lokale politie. Het slachtoffer is een 9-jarig meisje. Maandag stierven al twee meisjes van 6 en 7 jaar.

Het 9-jarige meisje overleed dinsdagochtend in het ziekenhuis. Nog eens acht kinderen liepen steekwonden op. De toestand van vijf van hen is kritiek, net als die van twee volwassenen. De politie maakte maandag dat de volwassenen de kinderen probeerden te beschermen. De kinderen deden mee aan een dansles op muziek van Taylor Swift. Een 17-jarige jongen kwam de ruimte binnen en viel de kinderen aan.

Britse media melden dat de verdachte dinsdag is verhoord door de politie. Het is nog steeds niet duidelijk wat zijn motief was. De politie verklaarde maandag al dat de zaak niet terreurgerelateerd blijkt. Getuigen zeggen tegen Britse media dat de verdachte met een taxi ter plaatse kwam, die hij weigerde te betalen, en een masker droeg toen hij het gebouw van de dansles binnenging.

Geschokte reacties

De politie meldt verder dat op sociale media een naam rondgaat die onterecht in verband wordt gebracht met de verdachte. Er is weinig informatie over de jongen naar buiten gebracht. De politie vraagt het publiek niet te speculeren over de details terwijl het onderzoek loopt. Over de verdachte is alleen bekendgemaakt dat hij uit de nabijgelegen plaats Bank komt en is geboren in Cardiff, de hoofdstad van Wales. Politie en justitie mogen volgens de wet de identiteit van verdachten onder de 18 jaar niet openbaar maken.

In Southport, een kuststad tussen Blackpool en Liverpool, wordt geschokt gereageerd op het geweld van maandag. Op de plek van de steekpartij zijn bloemen en knuffels gelegd. Volgens de BBC zijn meerdere lokale winkels gesloten uit respect voor de getroffen families. In Southport wordt dinsdagavond een wake voor de slachtoffers gehouden.

Meer uit Buitenland

Iran meldt aanvallen op Amerikaanse doelen in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.

2 uur geleden
VK investeert in nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.

7 uur geleden
Netanyahu zegt brede nationale coalitie te willen na verkiezingen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.

8 uur geleden
Nieuwe aardbeving Venezuela met kracht van 5.6

CARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

9 uur geleden
Servische president kondigt vervroegde verkiezingen aan

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.

10 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

10 uur geleden
Politie Berlijn zet waterkanonnen in om mensen af te koelen

BERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.

10 uur geleden