Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde gijzelaar overgedragen in de Gazastrook

Derde gijzelaar overgedragen in de Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Rode Kruis heeft zaterdag in de Gazastrook een derde gijzelaar opgehaald: de Amerikaans-Israëlische Keith Siegel. Israël bevestigde dat hij vervolgens is overgedragen aan eenheden van het leger en de binnenlandse veiligheidsdienst.

Siegel woont al lange tijd in Israël en was samen met zijn echtgenote Aviva ontvoerd. Zij kwam eind 2023 vrij tijdens een eerder bestand.

Twee andere gijzelaars, Yarden Bibas en Ofer Kalderon, waren eerder op zaterdag al vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan. Het gaat dit keer om 183 mensen.

Bestand

De vrijgelaten gijzelaars worden overgebracht naar een militaire basis om herenigd te worden met hun families. Daarna gaan ze naar ziekenhuizen.

Israël en Hamas sloten vorige maand een bestand. Sindsdien zijn achttien gijzelaars geruild voor honderden Palestijnse gevangenen. Na de vrijlating van Kalderon, Bibas en Siegel zijn er voor zover bekend nog enkele tientallen levende gijzelaars in Gaza.

Opening grensovergang

Na de overdracht van de gijzelaars op zaterdag, gaat naar verwachting ook de belangrijke grensovergang Rafah weer open. Die verbindt de Gazastrook met Egypte. In eerste instantie mogen tientallen gewonde Palestijnen de grenspost passeren.

Meer uit Buitenland

Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

29 minuten geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

59 minuten geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

1 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

1 uur geleden
Frankrijk wil Mercosur-deal nog altijd niet ondertekenen

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.

1 uur geleden
EU-hof: Polen schond principes EU-recht met voorrang eigen hof

LUXEMBURG (ANP) - Het Poolse Grondwettelijke Hof heeft de fundamentele principes van het Europees recht geschonden, oordeelt het Europees Hof van Justitie. Het Poolse hof besloot namelijk dat de eigen grondwet voorrang heeft op de wetten van de Europese Unie. Dat gaat volgens het EU-hof in Luxemburg in tegen de basisprincipes van de EU.

3 uur geleden
Boeren gooien stenen naar politie Brussel, traangas ingezet

BRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.

4 uur geleden