Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde gijzelaar overgedragen in de Gazastrook

Derde gijzelaar overgedragen in de Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Rode Kruis heeft zaterdag in de Gazastrook een derde gijzelaar opgehaald: de Amerikaans-Israëlische Keith Siegel. Israël bevestigde dat hij vervolgens is overgedragen aan eenheden van het leger en de binnenlandse veiligheidsdienst.

Siegel woont al lange tijd in Israël en was samen met zijn echtgenote Aviva ontvoerd. Zij kwam eind 2023 vrij tijdens een eerder bestand.

Twee andere gijzelaars, Yarden Bibas en Ofer Kalderon, waren eerder op zaterdag al vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan. Het gaat dit keer om 183 mensen.

Bestand

De vrijgelaten gijzelaars worden overgebracht naar een militaire basis om herenigd te worden met hun families. Daarna gaan ze naar ziekenhuizen.

Israël en Hamas sloten vorige maand een bestand. Sindsdien zijn achttien gijzelaars geruild voor honderden Palestijnse gevangenen. Na de vrijlating van Kalderon, Bibas en Siegel zijn er voor zover bekend nog enkele tientallen levende gijzelaars in Gaza.

Opening grensovergang

Na de overdracht van de gijzelaars op zaterdag, gaat naar verwachting ook de belangrijke grensovergang Rafah weer open. Die verbindt de Gazastrook met Egypte. In eerste instantie mogen tientallen gewonde Palestijnen de grenspost passeren.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

6 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

8 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

10 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

11 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

12 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

13 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

14 uur geleden