Derde gijzelaar overgedragen in de Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Rode Kruis heeft zaterdag in de Gazastrook een derde gijzelaar opgehaald: de Amerikaans-Israëlische Keith Siegel. Israël bevestigde dat hij vervolgens is overgedragen aan eenheden van het leger en de binnenlandse veiligheidsdienst.
Siegel woont al lange tijd in Israël en was samen met zijn echtgenote Aviva ontvoerd. Zij kwam eind 2023 vrij tijdens een eerder bestand.
Twee andere gijzelaars, Yarden Bibas en Ofer Kalderon, waren eerder op zaterdag al vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan. Het gaat dit keer om 183 mensen.
Bestand
De vrijgelaten gijzelaars worden overgebracht naar een militaire basis om herenigd te worden met hun families. Daarna gaan ze naar ziekenhuizen.
Israël en Hamas sloten vorige maand een bestand. Sindsdien zijn achttien gijzelaars geruild voor honderden Palestijnse gevangenen. Na de vrijlating van Kalderon, Bibas en Siegel zijn er voor zover bekend nog enkele tientallen levende gijzelaars in Gaza.
Opening grensovergang
Na de overdracht van de gijzelaars op zaterdag, gaat naar verwachting ook de belangrijke grensovergang Rafah weer open. Die verbindt de Gazastrook met Egypte. In eerste instantie mogen tientallen gewonde Palestijnen de grenspost passeren.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de links-extremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
1 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
2 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
5 uur geleden