Derde gijzelaar overgedragen in de Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Rode Kruis heeft zaterdag in de Gazastrook een derde gijzelaar opgehaald: de Amerikaans-Israëlische Keith Siegel. Israël bevestigde dat hij vervolgens is overgedragen aan eenheden van het leger en de binnenlandse veiligheidsdienst.
Siegel woont al lange tijd in Israël en was samen met zijn echtgenote Aviva ontvoerd. Zij kwam eind 2023 vrij tijdens een eerder bestand.
Twee andere gijzelaars, Yarden Bibas en Ofer Kalderon, waren eerder op zaterdag al vrijgelaten door Hamas. Israël laat als tegenprestatie Palestijnse gevangenen gaan. Het gaat dit keer om 183 mensen.
Bestand
De vrijgelaten gijzelaars worden overgebracht naar een militaire basis om herenigd te worden met hun families. Daarna gaan ze naar ziekenhuizen.
Israël en Hamas sloten vorige maand een bestand. Sindsdien zijn achttien gijzelaars geruild voor honderden Palestijnse gevangenen. Na de vrijlating van Kalderon, Bibas en Siegel zijn er voor zover bekend nog enkele tientallen levende gijzelaars in Gaza.
Opening grensovergang
Na de overdracht van de gijzelaars op zaterdag, gaat naar verwachting ook de belangrijke grensovergang Rafah weer open. Die verbindt de Gazastrook met Egypte. In eerste instantie mogen tientallen gewonde Palestijnen de grenspost passeren.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
56 minuten geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
6 uur geleden