Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde FIFA-prijs gaat aan bondscoach Wiegman voorbij

Derde FIFA-prijs gaat aan bondscoach Wiegman voorbij

ZÜRICH (ANP) - Emma Hayes (Chelsea) is tijdens het virtuele FIFA-gala The Best in Zürich uitgeroepen tot beste coach van het jaar in het vrouwenvoetbal. Sarina Wiegman, oud-bondscoach van Oranje, was een van de drie genomineerden. De huidige bondscoach van Engeland won de prijs in 2017 en 2020.

In het mannenvoetbal ging de onderscheiding naar Thomas Tuchel, de Duitse trainer die Chelsea naar de eindzege in de Champions League leidde. Hij versloeg Pep Guardiola (Manchester City) en Roberto Mancini (bondscoach Italië).

De Puskás Award, de onderscheiding voor het mooiste doelpunt van het jaar, ging naar de Argentijn Erik Lamela. Hij scoorde voor Tottenham Hotspur in de Premier League tegen Arsenal met een schot in de verre hoek achter zijn standbeen langs.

Christian Eriksen

De Sportiviteitsprijs van de FIFA ging naar het Deense nationale team en de technische en medische staf voor de professionele en waardige manier waarop ze tijdens de hartstilstand van Deens international Christian Eriksen bij het EK te werk gingen.

Christiane Endler (Olympique Lyon) en Édouard Mendy (Chelsea) werden tot beste keepers uitgeroepen.

Vivianne Miedema

Aanvalster Vivianne Miedema (Arsenal) kreeg als enige Nederlandse speelster een plek in het FIFA-wereldelftal van het jaar. Bij de mannen ontbrak een vertegenwoordiger van Oranje in het beste team van het jaar.

De Canadese Christine Sinclair (38), met 188 doelpunten de meest trefzekere international ter wereld, kreeg een oeuvreprijs. Ook Cristiano Ronaldo (Manchester United) werd als mondiaal topscorer in interlandvoetbal onderscheiden.

Fans

De FIFA Fan Award, een prijs voor buitengewone supportersacties, kwam terecht bij de fans van Denemarken en Finland voor hun voorbeeldige gedrag tijdens en na het ongeval met Eriksen in de onderlinge EK-wedstrijd in Kopenhagen.

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

4 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

5 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

7 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

17 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

22 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

22 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

23 uur geleden