Derde FIFA-prijs gaat aan bondscoach Wiegman voorbij
ZÜRICH (ANP) - Emma Hayes (Chelsea) is tijdens het virtuele FIFA-gala The Best in Zürich uitgeroepen tot beste coach van het jaar in het vrouwenvoetbal. Sarina Wiegman, oud-bondscoach van Oranje, was een van de drie genomineerden. De huidige bondscoach van Engeland won de prijs in 2017 en 2020.
In het mannenvoetbal ging de onderscheiding naar Thomas Tuchel, de Duitse trainer die Chelsea naar de eindzege in de Champions League leidde. Hij versloeg Pep Guardiola (Manchester City) en Roberto Mancini (bondscoach Italië).
De Puskás Award, de onderscheiding voor het mooiste doelpunt van het jaar, ging naar de Argentijn Erik Lamela. Hij scoorde voor Tottenham Hotspur in de Premier League tegen Arsenal met een schot in de verre hoek achter zijn standbeen langs.
Christian Eriksen
De Sportiviteitsprijs van de FIFA ging naar het Deense nationale team en de technische en medische staf voor de professionele en waardige manier waarop ze tijdens de hartstilstand van Deens international Christian Eriksen bij het EK te werk gingen.
Christiane Endler (Olympique Lyon) en Édouard Mendy (Chelsea) werden tot beste keepers uitgeroepen.
Vivianne Miedema
Aanvalster Vivianne Miedema (Arsenal) kreeg als enige Nederlandse speelster een plek in het FIFA-wereldelftal van het jaar. Bij de mannen ontbrak een vertegenwoordiger van Oranje in het beste team van het jaar.
De Canadese Christine Sinclair (38), met 188 doelpunten de meest trefzekere international ter wereld, kreeg een oeuvreprijs. Ook Cristiano Ronaldo (Manchester United) werd als mondiaal topscorer in interlandvoetbal onderscheiden.
Fans
De FIFA Fan Award, een prijs voor buitengewone supportersacties, kwam terecht bij de fans van Denemarken en Finland voor hun voorbeeldige gedrag tijdens en na het ongeval met Eriksen in de onderlinge EK-wedstrijd in Kopenhagen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
15 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden