Derde explosie in korte tijd in Amsterdamse Waterlandpleinbuurt
AMSTERDAM (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag is er opnieuw een explosie geweest in de Waterlandpleinbuurt in Amsterdam-Noord. Een woning aan de Kennemerduinstraat raakte daarbij beschadigd. Het is de derde explosie in 24 uur tijd in de buurt.
Rond middernacht was er een ontploffing op een balkon op de tweede etage van de woning. Daarna ontstond er een korte brand, die door de brandweer is geblust. Volgens een politiewoordvoerder waren de bewoners thuis, maar is er niemand gewond geraakt. De politie heeft nog geen verdachte aangehouden en doet verder onderzoek naar het incident.
Eerder waren er twee andere explosies in dezelfde buurt, even verderop in een portiekwoning aan de Westerduinenstraat. De eerste was woensdagochtend rond 05.20 uur, de tweede iets na 12.00 uur. De woning raakte daarbij beschadigd, er ontstond brand en één bewoner kreeg medische hulp.
Volgens burgemeester Femke Halsema, die dezelfde dag nog camera's plaatste in de omgeving van de Westerduinenstraat, hebben de explosies een enorme impact op de buurt. "Voor een aantal bewoners is slachtofferhulp geregeld. De politie heeft de volledige aandacht voor dit groeiende probleem van explosies in woonwijken", aldus Halsema. Ook op de Kennemerduinstraat is inmiddels een camera geplaatst. De politie onderzoekt nog of de derde explosie iets te maken heeft met de eerdere twee.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
17 minuten geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
21 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
23 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
23 uur geleden