Derde explosie in korte tijd in Amsterdamse Waterlandpleinbuurt
AMSTERDAM (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag is er opnieuw een explosie geweest in de Waterlandpleinbuurt in Amsterdam-Noord. Een woning aan de Kennemerduinstraat raakte daarbij beschadigd. Het is de derde explosie in 24 uur tijd in de buurt.
Rond middernacht was er een ontploffing op een balkon op de tweede etage van de woning. Daarna ontstond er een korte brand, die door de brandweer is geblust. Volgens een politiewoordvoerder waren de bewoners thuis, maar is er niemand gewond geraakt. De politie heeft nog geen verdachte aangehouden en doet verder onderzoek naar het incident.
Eerder waren er twee andere explosies in dezelfde buurt, even verderop in een portiekwoning aan de Westerduinenstraat. De eerste was woensdagochtend rond 05.20 uur, de tweede iets na 12.00 uur. De woning raakte daarbij beschadigd, er ontstond brand en één bewoner kreeg medische hulp.
Volgens burgemeester Femke Halsema, die dezelfde dag nog camera's plaatste in de omgeving van de Westerduinenstraat, hebben de explosies een enorme impact op de buurt. "Voor een aantal bewoners is slachtofferhulp geregeld. De politie heeft de volledige aandacht voor dit groeiende probleem van explosies in woonwijken", aldus Halsema. Ook op de Kennemerduinstraat is inmiddels een camera geplaatst. De politie onderzoekt nog of de derde explosie iets te maken heeft met de eerdere twee.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
1 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
8 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
8 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
12 uur geleden