Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde explosie in korte tijd in Amsterdamse Waterlandpleinbuurt

Derde explosie in korte tijd in Amsterdamse Waterlandpleinbuurt

AMSTERDAM (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag is er opnieuw een explosie geweest in de Waterlandpleinbuurt in Amsterdam-Noord. Een woning aan de Kennemerduinstraat raakte daarbij beschadigd. Het is de derde explosie in 24 uur tijd in de buurt.

Rond middernacht was er een ontploffing op een balkon op de tweede etage van de woning. Daarna ontstond er een korte brand, die door de brandweer is geblust. Volgens een politiewoordvoerder waren de bewoners thuis, maar is er niemand gewond geraakt. De politie heeft nog geen verdachte aangehouden en doet verder onderzoek naar het incident.

Eerder waren er twee andere explosies in dezelfde buurt, even verderop in een portiekwoning aan de Westerduinenstraat. De eerste was woensdagochtend rond 05.20 uur, de tweede iets na 12.00 uur. De woning raakte daarbij beschadigd, er ontstond brand en één bewoner kreeg medische hulp.

Volgens burgemeester Femke Halsema, die dezelfde dag nog camera's plaatste in de omgeving van de Westerduinenstraat, hebben de explosies een enorme impact op de buurt. "Voor een aantal bewoners is slachtofferhulp geregeld. De politie heeft de volledige aandacht voor dit groeiende probleem van explosies in woonwijken", aldus Halsema. Ook op de Kennemerduinstraat is inmiddels een camera geplaatst. De politie onderzoekt nog of de derde explosie iets te maken heeft met de eerdere twee.

Meer uit Binnenland

Bijna helft Zuid-Holland huisvest te lang te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.

2 uur geleden
OVV en LVNL onderzoeken botsing tussen KLM-toestellen op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.

4 uur geleden
Tourette-stichting lanceert campagne rond BAFTA-film I Swear

HAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.

7 uur geleden
Proef noodsteunpunten van start gegaan in bijna 70 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.

9 uur geleden
ME grijpt in bij protest tegen komst azc in Bleskensgraaf

BLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.

15 uur geleden
Corona-oplichter (61) moet ruim 3 ton aan Staat betalen

DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.

16 uur geleden
Iraanse ambassadeur ontboden na inbeslagname diplomatieke zending

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".

19 uur geleden