Derde explosie in Alkmaarse straat in week tijd
ALKMAAR (ANP) - Bij een woning in de Olieslagerstraat in Alkmaar is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Het is al de derde ontploffing in deze straat in een week tijd. Niemand raakte gewond, wel raakte de voordeur van het pand beschadigd door de knal.
Dezelfde woning werd in de nacht van maandag op dinsdag ook al getroffen door een ontploffing, laat een woordvoerster van de politie weten. Ook afgelopen donderdagavond was er een explosie in diezelfde straat, maar dat was bij een andere woning, aldus de zegsvrouw. Met de drie explosies in de Olieslagerstraat zijn er in het gebied Alkmaar Noord, waar de straat onderdeel van is, in totaal vier ontploffingen geweest de afgelopen tijd.
Eerder liet de politie al weten te onderzoeken of er een verband bestaat tussen de explosies in de Olieslagerstraat. Er is nog niemand aangehouden. Volgens de politie waren er afgelopen nacht mogelijk een of twee verdachten, die na de explosie wegliepen in de richting van de nabijgelegen Laan van Brussel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
3 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
5 uur geleden