Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde explosie in Alkmaarse straat in week tijd

Derde explosie in Alkmaarse straat in week tijd

ALKMAAR (ANP) - Bij een woning in de Olieslagerstraat in Alkmaar is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Het is al de derde ontploffing in deze straat in een week tijd. Niemand raakte gewond, wel raakte de voordeur van het pand beschadigd door de knal.

Dezelfde woning werd in de nacht van maandag op dinsdag ook al getroffen door een ontploffing, laat een woordvoerster van de politie weten. Ook afgelopen donderdagavond was er een explosie in diezelfde straat, maar dat was bij een andere woning, aldus de zegsvrouw. Met de drie explosies in de Olieslagerstraat zijn er in het gebied Alkmaar Noord, waar de straat onderdeel van is, in totaal vier ontploffingen geweest de afgelopen tijd.

Eerder liet de politie al weten te onderzoeken of er een verband bestaat tussen de explosies in de Olieslagerstraat. Er is nog niemand aangehouden. Volgens de politie waren er afgelopen nacht mogelijk een of twee verdachten, die na de explosie wegliepen in de richting van de nabijgelegen Laan van Brussel.

Meer uit Binnenland

Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

1 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

1 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

5 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

7 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

8 uur geleden
Filmpers roept One Battle After Another uit tot film van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.

8 uur geleden