Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde explosie in Alkmaarse straat in week tijd

Derde explosie in Alkmaarse straat in week tijd

ALKMAAR (ANP) - Bij een woning in de Olieslagerstraat in Alkmaar is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Het is al de derde ontploffing in deze straat in een week tijd. Niemand raakte gewond, wel raakte de voordeur van het pand beschadigd door de knal.

Dezelfde woning werd in de nacht van maandag op dinsdag ook al getroffen door een ontploffing, laat een woordvoerster van de politie weten. Ook afgelopen donderdagavond was er een explosie in diezelfde straat, maar dat was bij een andere woning, aldus de zegsvrouw. Met de drie explosies in de Olieslagerstraat zijn er in het gebied Alkmaar Noord, waar de straat onderdeel van is, in totaal vier ontploffingen geweest de afgelopen tijd.

Eerder liet de politie al weten te onderzoeken of er een verband bestaat tussen de explosies in de Olieslagerstraat. Er is nog niemand aangehouden. Volgens de politie waren er afgelopen nacht mogelijk een of twee verdachten, die na de explosie wegliepen in de richting van de nabijgelegen Laan van Brussel.

Meer uit Binnenland

Inbraak bij brandweerkazerne in Benthuizen

BENTHUIZEN (ANP) - Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in de brandweerkazerne in Benthuizen, een dorp in de Zuid-Hollandse gemeente Alphen aan den Rijn. Volgens een woordvoerder van de politie is daarbij een ruit ingegooid en zijn er spullen gestolen.

1 uur geleden
Meeste Duitse scholieren weer thuis na busongeluk in Nederland

WEZEP (ANP) - Bijna alle Duitse scholieren zijn weer thuis na een busongeluk in Nederland, meldt de Duitse krant Kieler Nachrichten. Zij zaten maandag in een touringcar die op de A28 bij Wezep tegen een bestelbus reed en vervolgens op de andere weghelft belandde.

1 uur geleden
Korting voor reizigers die kiezen voor trein aan 'rand van spits'

UTRECHT (ANP) - De NS biedt in september korting aan reizigers die kiezen voor een trein aan "de randen van de spits". De spoorvervoerder hoopt op die manier de drukte in de treinen tijdens en rondom de spits wat meer te spreiden en zo meer mensen een zitplek te kunnen geven.

1 uur geleden
OM eist 3 maanden cel voor reeks verkeersmisdrijven

ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een celstraf van twaalf weken, waarvan twee voorwaardelijk, geëist tegen een 25-jarige man uit Alkmaar die zich volgens justitie herhaaldelijk schuldig maakte aan verkeersmisdrijven. Hij zou drie keer zonder rijbewijs hebben gereden en als voetganger een ongeluk hebben veroorzaakt met dodelijke afloop voor een 77-jarige fietsster uit Heiloo.

1 uur geleden
Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

AMSTERDAM (ANP) - De oorzaak van de brand die begin dit jaar de Vondelkerk in Amsterdam verwoestte, blijft onduidelijk. Dat concludeert de politie na onderzoek, zo wordt dinsdag gemeld.

2 uur geleden
Weeronline: herstel van droogte zal maanden duren

HOUTEN (ANP) - Na een lange periode van droogte en hitte zorgen buien en regen voor wat verlichting in de natuur. Zo stijgt de afvoer van rivieren en is het neerslagtekort gedaald naar 283 millimeter. Voor het structureel herstellen van de bodem, natuur en de Rijn is maandenlang meer neerslag nodig, meldt Weeronline.

3 uur geleden
Rapport: betere toegangscontrole nodig tegen vuurwerk in stadions

DEN HAAG (ANP) - Om het afsteken van vuurwerk in stadions effectiever tegen te gaan, moet onder meer de toegangscontrole in stadions verbeteren, adviseert het onafhankelijke Auditteam Voetbal en Veiligheid in een maandag verschenen rapport. Technologie kan daarbij helpen. Als voorbeelden noemt het team scanpoorten, handscanners en slimme camera's. Ook betere controle van personeel, leveranciers en stadionruimtes kan verbetering opleveren.

13 uur geleden