Derde explosie in Alkmaarse straat in week tijd
ALKMAAR (ANP) - Bij een woning in de Olieslagerstraat in Alkmaar is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Het is al de derde ontploffing in deze straat in een week tijd. Niemand raakte gewond, wel raakte de voordeur van het pand beschadigd door de knal.
Dezelfde woning werd in de nacht van maandag op dinsdag ook al getroffen door een ontploffing, laat een woordvoerster van de politie weten. Ook afgelopen donderdagavond was er een explosie in diezelfde straat, maar dat was bij een andere woning, aldus de zegsvrouw. Met de drie explosies in de Olieslagerstraat zijn er in het gebied Alkmaar Noord, waar de straat onderdeel van is, in totaal vier ontploffingen geweest de afgelopen tijd.
Eerder liet de politie al weten te onderzoeken of er een verband bestaat tussen de explosies in de Olieslagerstraat. Er is nog niemand aangehouden. Volgens de politie waren er afgelopen nacht mogelijk een of twee verdachten, die na de explosie wegliepen in de richting van de nabijgelegen Laan van Brussel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
13 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.
14 uur geleden