Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde ex-agent medeplichtig aan dood George Floyd

Derde ex-agent medeplichtig aan dood George Floyd

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse ex-agent Tou Thao is, in navolging van twee collega's, schuldig bevonden aan medeplichtigheid aan de dood van George Floyd, een zwarte Amerikaan die in 2020 tijdens zijn arrestatie stierf. Een andere agent werd eerder veroordeeld voor moord.

De strafmaat in de laatste zaak rondom Floyd wordt op 7 augustus bekendgemaakt. Thao kreeg eerder 3,5 jaar cel voor het schenden van Floyds burgerrechten. Ook zijn voormalige collega's kregen daarvoor celstraffen opgelegd. Twee van hen werden eerder vanwege medeplichtigheid veroordeeld tot 3 en 3,5 jaar celstraf. De andere ex-agent, Derek Chauvin, kreeg 22,5 jaar cel voor moord.

De mannen waren in mei 2020 betrokken bij de fatale arrestatie van Floyd, die ervan werd verdacht in een winkel een nepbiljet van 20 dollar te hebben gebruikt voor de aanschaf van sigaretten. Bij de aanhouding duwde Chauvin minutenlang zijn knie op Floyds nek. Twee collega's hielpen Chauvin om Floyd in bedwang te houden, terwijl Thao omstanders op afstand hield. Het viertal werd later ontslagen.

De dood van Floyd en andere zwarte mensen door politiegeweld leidde in 2020 tot grote demonstraties in de Verenigde Staten. Deze zogeheten Black Lives Matter-protesten breidden zich later uit naar de rest van de wereld. Ook in Nederland werd massaal actiegevoerd tegen racisme. De rechtszaken tegen de vier agenten trokken internationaal veel aandacht, vooral de zaken waarin Chauvin terechtstond.

Meer uit Buitenland

EU-klimaatministers: cruciale dag in aanloop naar COP30 in Belém

BRUSSEL (ANP/AFP) - De onderhandelingen in Brussel over het klimaatdoel van 2040 en de ambities voor 2035 zijn de laatste horde voor de klimaattop in Belém in Brazilië die over een paar dagen begint, zeggen EU-klimaatministers. "Het is een cruciale dag", zegt de Franse milieuminister Monique Barbut bij aankomst dinsdagochtend. Als de EU met lege handen aankomt op COP30, zou dat een ramp zijn, zegt ze.

40 minuten geleden
Amerikaanse oud-vicepresident Dick Cheney overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Dick Cheney is overleden, meldt CNN op basis van een verklaring van zijn familie. Hij was 84 jaar.

1 uur geleden
Lidstaten verdeeld over uitstoot buiten EU voor klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - EU-ministers zijn verdeeld over hoeveel CO2-uitstoot buiten de EU mag worden meegenomen voor het klimaatdoel van 2040. De Poolse minister Krzysztof Bolesta benadrukte dinsdagochtend dat zijn land meer ruimte wil om de uitstoot van CO2 buiten de Europese Unie te compenseren. Andere landen verwijzen juist naar het percentage van 3 procent genoemd door de Europese Commissie.

1 uur geleden
Rusland claimt verdere opmars in Pokrovsk

POKROVSK (ANP/RTR/AFP) - Rusland stelt dat het vooruitgang heeft geboekt bij de omsingeling van Oekraïense militairen in de strategisch belangrijke stad Pokrovsk in het oosten van Oekraïne. Het Russische ministerie van Defensie claimt dat Oekraïense troepen zijn verdreven uit 35 gebouwen. Ook bij de stad Koepjansk zou de druk op omsingelde Oekraïners worden opgevoerd.

1 uur geleden
Hoekstra: maakt voor klimaat niet uit of wij lang ruziemaken

BRUSSEL (ANP) - Het maakt voor klimaatverandering "niet uit of wij er lang ruzie over maken", zei Eurocommissaris (Klimaat) Wopke Hoekstra voorafgaand aan overleg met de EU-klimaatministers. Zij moeten het dinsdag eens worden over onder meer het voorgestelde klimaatdoel van de Europese Commissie voor 2040, wat al maanden moeizaam gaat.

2 uur geleden
Europese Commissie zeer bezorgd over onlineverkoop gsm-gegevens

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is zeer bezorgd over de onlineverkoop van de locatiegegevens van miljoenen mobiele telefoons in België, waaronder die van hoge EU-functionarissen. Ze heeft haar medewerkers nieuwe richtlijnen gegeven om hun mobiele telefoons beter te beschermen tegen advertentietracking, zegt een woordvoerder van de Europese Commissie.

2 uur geleden
Petitie in Indonesië tegen benoeming Soeharto tot nationale held

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd academici en mensenrechtenactivisten in Indonesië hebben een petitie getekend tegen de benoeming van Soeharto als nationale held. Hij regeerde het land ruim dertig jaar lang als dictator en was als generaal verantwoordelijk voor de massamoord op communisten in 1965 en 1966. Volgens sommige schattingen zijn daarbij een half miljoen mensen gedood.

3 uur geleden