Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde etappezege motorcoureur Luciano Benavides in Dakar Rally

Derde etappezege motorcoureur Luciano Benavides in Dakar Rally

EMPTY QUARTER (ANP) - De Argentijnse motorcoureur Luciano Benavides (Husqvarna) heeft het eerste deel van de marathonetappe bij de motoren gewonnen. Het was al de derde etappezege voor Benavides, die een voorsprong had van 1 minuut en 38 seconden op de Australiër Daniel Sanders (GasGas). De Amerikaan Skyler Howes (Husvarna), vierde in de rituitslag, nam opnieuw de leiding in het klassement.

Howes nam de leiding over van KTM-rijder Kevin Benavides, de oudere broer van de dagwinnaar. Met de top 3 binnen de 3 minuten blijft de wedstrijd bij de motoren ongemeen spannend. Howes heeft als leider een voorsprong van 28 seconden op de Australiër Toby Price, de winnaar van de Dakar Rally in 2016 en 2019. Kevin Benavides, winnaar in 2021, volgt als derde op 2 minuten en 44 seconden.

Bij de auto's won de Fransman Sébastien Loeb. Het was al de vierde dagzege op rij voor de negenvoudig wereldkampioen rally rijden. Loeb hield zijn land- en teamgenoot Guerlain Chicherit en de Zweed Mattias Ekström (Audi) achter zich. De leiding bleef in handen van viervoudig winnaar Nasser Al-Attiyah (Toyota). De Qatarees lijkt zich te richten op het klassement en mengde zich opnieuw niet in de strijd om de dagzege. De Braziliaan Moraes (Toyota) en Loeb zijn de nummers 2 en 3 in het klassement.

Meer uit Sport

Schaatsster Groenewoud vervangt Kerkhoff op 5000 meter op Spelen

CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.

21 minuten geleden
Verbanning skeletonner 'beschamend', vindt Oekraïense minister

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.

29 minuten geleden
Oekraïense skeletonner gediskwalificeerd om oorlogshelm

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.

2 uur geleden
Tennissers Griekspoor en De Jong clashen over Davis Cup-kritiek

ROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.

2 uur geleden
Griekspoor naar laatste acht op tennistoernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.

11 uur geleden
Schaatser De Boo heeft vrede met zilver na bijna perfecte race

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.

13 uur geleden
Wennemars zwaar aangeslagen na 'onmogelijke' herkansing op 1000 m

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.

14 uur geleden