Derde coronaprik voor mensen met een zeer ernstige immuunstoornis
DEN HAAG (ANP) - Mensen met een zeer ernstige immuunstoornis kunnen een derde coronaprik krijgen. Het kabinet volgt daarmee het advies op van de Gezondheidsraad. Mensen met zo'n afweerstoornis krijgen vanaf oktober een uitnodiging voor een extra prik van hun behandelend arts, maakte het kabinet dinsdag bekend.
Het gaat volgens demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) om ongeveer 200.000 tot 400.000 patiënten. Zij kunnen de prik halen op een GGD-priklocatie. Zo'n extra prik kan bij deze groep mensen zorgen voor een betere afweerrespons, aldus het kabinet.
Het RIVM heeft in overleg met medisch specialisten besloten welke patiënten in aanmerking komen voor een extra prik tegen het coronavirus.
Ouderen
De Jonge zei verder dat er geen 'boosterprik' komt voor andere mensen. Ook niet voor ouderen zoals in sommige landen gebeurt. Volgens de bewindsman is dat niet nodig omdat de vaccins heel effectief zijn. Als het toch nodig mocht zijn "staan de GGD en het RIVM paraat voor een boostercampagne".
De vaccins zijn 95 procent effectief in het voorkomen dat mensen in een ziekenhuis belanden, en 97 procent in het voorkomen van opname op een intensive care.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
58 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
14 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
23 uur geleden