Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde coronadode op Curaçao

Derde coronadode op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is een derde persoon overleden die was besmet met het Covid-19 virus. Het gaat om een man van boven de tachtig die in het ziekenhuis lag. Dat heeft de Curaçaose epidemioloog Izzy Gerstenbluth gezegd tijdens een persconferentie op het eiland.

Er zijn donderdag 79 nieuwe besmettingen geregistreerd van het coronavirus. Dat is opnieuw een record. Woensdag werden voor het eerst 67 nieuwe gevallen gemeld. Het totaal aantal actieve besmettingen op het eiland steeg daarmee naar 590. Epidemioloog Gerstenbluth zei te verwachten dat het aantal besmettingen de komende dagen nog verder zal oplopen.

Sinds afgelopen maandag geleden strengere maatregelen, zoals een avondklok van 21.00 uur tot 04.30 uur. Verder moeten alle winkels en restaurants om 20.00 uur de deuren sluiten en moeten mensen verplicht een mondkapje dragen als ze een winkel of begrafenis bezoeken.

Het eiland kent sinds 14 september een avondklok en sinds augustus zijn dans- en muziekactiviteiten verboden. Verder moeten mensen al lange tijd sociale afstand houden. Minister-president Eugene Rhuggenaath stelde afgelopen zondag niettemin dat "de situatie uit de hand aan het lopen is".

Meer uit Binnenland

Ontruiming om zeer grote brand in Beekbergen

BEEKBERGEN (ANP) - Vanwege een zeer grote brand in een pand in het Gelderse Beekbergen werken hulpdiensten daar aan een ontruiming. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio gaat het waarschijnlijk om een zorgcentrum voor jongeren. Het is nog niet duidelijk of alle mensen die bij het uitbreken van de brand aanwezig waren, het pand hebben verlaten.

2 uur geleden
Bewoners ontruimde woningen Amsterdam-West mogen naar huis

AMSTERDAM (ANP) - De omgeving van de Nierkerkestraat in Amsterdam-West is weer vrijgegeven, meldt de politie. Dinsdagmiddag crashte daar na een politieachtervolging een auto met daarin explosief materiaal. Alle bewoners van de huizen die werden ontruimd, mogen naar huis.

5 uur geleden
Media: Nederlander omgekomen bij bootongeluk Iguaçu-watervallen

FOZ DO IGUAÇU (ANP) - Een 26-jarige Nederlander is op dinsdagmiddag overleden bij een ongeluk tijdens een bootsafari bij de Iguaçu-watervallen op de grens van Brazilië en Argentinië. Dat melden verschillende media uit de regio. Er zouden meerdere Nederlanders op de boot hebben gezeten.

5 uur geleden
Duizenden mensen bijeen in Amsterdam na aanslag Pride Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.

7 uur geleden
Advocaat: cliënt gestoken in PI door man die eerder Kamil E. stak

GRAVE (ANP) - Een gevangene van de penitentiaire inrichting is vrijdag in het Noord-Brabantse Grave meermaals gestoken door een medegevangene. Dat zegt de advocaat van het slachtoffer desgevraagd. De dader is volgens hem de man die eerder Kamil E., chauffeur bij de moord op Peter R. de Vries, gestoken zou hebben in de PI Roermond.

7 uur geleden
Water in westen wordt steeds zouter, 'pijnlijke' ingrepen dreigen

LEIDEN (ANP) - Door de aanhoudende droogte en de steeds lagere aanvoer van water via de Rijn neemt de verzilting in het westen van Nederland toe. Zout zeewater trekt steeds verder het binnenland in. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat een deel van het kustgebied in Noord- en Zuid-Holland beheert, verwacht door het watertekort snel "pijnlijke maatregelen" te moeten nemen.

8 uur geleden
Reisadvies Spanje naar geel om natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Spanje is vanaf dinsdag geel vanwege de natuurbranden die er woeden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het mogelijk is om naar Spanje te reizen, "maar bekijk voorafgaand en tijdens uw reis of uw bestemming getroffen is".

9 uur geleden