
Derde arrestatie in Franse moordzaak 11-jarig meisje
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft maandagavond een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar de moord op een 11-jarig meisje. Het gaat om een 23-jarige man, meldt de politie aan de Franse krant Le Parisien. Eerder op de dag werden al een 23-jarige man en een 55-jarige vrouw opgepakt. BFMTV meldde eerder dat deze twee verdachten moeder en zoon zijn.
Het slachtoffer, Louise, kwam vrijdag niet thuis na school in Épinay-sur-Orge, ten zuiden van Parijs. Haar lichaam werd zaterdag in het bos teruggevonden. Ze kwam door steekwonden om het leven, aldus Le Parisien.
"In tegenstelling tot de eerder aangehouden verdachte, is de 23-jarige man niet dakloos", schrijft Le Parisien. De krant meldde dat de 23-jarige man die eerder op de dag gearresteerd werd bij de politie bekend was voor kleine vergrijpen en op straat leefde.
Moeder opgepakt
Een motief voor de moord is nog onbekend. De moeder zou zijn opgepakt omdat ze ervan wordt verdacht dat ze het misdrijf niet heeft gemeld.
Het bos waar het slachtoffer werd gevonden, is zondag door agenten nog doorzocht. Toen zou ook de telefoon van het slachtoffer zijn gevonden, aldus de Franse media.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn verspreid door het land zeker tien doden en 29 gewonden gevallen bij grootschalige betogingen, meldt de Keniaanse Nationale Commissie voor de Rechten van de Mens (KNCHR) op X. De protesten werden precies 35 jaar na grote betogingen voor democratie gehouden.
6 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.
8 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben de aanval op een vrachtschip op de Rode Zee opgeëist. De Magic Seas van een Griekse rederij werd zondag voor de zuidwestkust van Jemen bestookt en zwaar beschadigd. Het was de eerste aanval op de scheepvaart in de Rode Zee in maanden. Volgens een latere verklaring van de rebellen is het schip inmiddels gezonken.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kort na zijn ontslag door president Vladimir Poetin heeft de Russische minister van Transport zichzelf doodgeschoten, melden Russische media zoals Izvestia. Bewindsman Roman Starovojt moest na ruim een jaar opstappen.
9 uur geleden