Derby tussen RKC en Willem II eindigt onbeslist
WAALWIJK (ANP) - De Brabantse derby tussen RKC Waalwijk en Willem II heeft geen winnaar opgeleverd. De streekgenoten hielden elkaar in het Mandemakers-stadion op 1-1. Willem II, dat zo snakt naar een overwinning, blijft met 10 punten in de degradatiezone staan. RKC heeft 4 punten meer en neemt net boven de Tilburgers de vijftiende plaats in.
De thuisclub domineerde voor rust en creëerde heel wat kansen, voor onder anderen Richard van der Venne, Paul Quasten en Finn Stokkers. RKC zette het veldoverwicht vlak voor rust om in een doelpunt. Aanvoerder Anas Tahiri benutte een strafschop, nadat Willem II-middenvelder Pol Llonch in het doelgebied Melle Meulensteen onderuit had gelopen.
Trainer Adrie Koster van Willem II bracht direct na rust Mike Trésor en Mats Köhlert. De twee smaakmakers van vorig seizoen zijn nu zoekende naar hun vorm en op de bank beland. Trésor en Köhlert zorgden ervoor dat Willem II het initiatief naar zich toetrok. Het resulteerde al snel in de gelijkmaker van spits Kwasi Wriedt, die op aangeven van Köhlert raak kopte: 1-1.
De beste kansen op de winnende treffer waren voor Willem II. RKC-doelman Kostas Lamprou voorkwam in de slotfase een doelpunt van Trésor.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geleden