Derby tussen RKC en Willem II eindigt onbeslist
WAALWIJK (ANP) - De Brabantse derby tussen RKC Waalwijk en Willem II heeft geen winnaar opgeleverd. De streekgenoten hielden elkaar in het Mandemakers-stadion op 1-1. Willem II, dat zo snakt naar een overwinning, blijft met 10 punten in de degradatiezone staan. RKC heeft 4 punten meer en neemt net boven de Tilburgers de vijftiende plaats in.
De thuisclub domineerde voor rust en creëerde heel wat kansen, voor onder anderen Richard van der Venne, Paul Quasten en Finn Stokkers. RKC zette het veldoverwicht vlak voor rust om in een doelpunt. Aanvoerder Anas Tahiri benutte een strafschop, nadat Willem II-middenvelder Pol Llonch in het doelgebied Melle Meulensteen onderuit had gelopen.
Trainer Adrie Koster van Willem II bracht direct na rust Mike Trésor en Mats Köhlert. De twee smaakmakers van vorig seizoen zijn nu zoekende naar hun vorm en op de bank beland. Trésor en Köhlert zorgden ervoor dat Willem II het initiatief naar zich toetrok. Het resulteerde al snel in de gelijkmaker van spits Kwasi Wriedt, die op aangeven van Köhlert raak kopte: 1-1.
De beste kansen op de winnende treffer waren voor Willem II. RKC-doelman Kostas Lamprou voorkwam in de slotfase een doelpunt van Trésor.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-3) gewonnen. Lequincio Zeefuik was met een doelpunt en assist de grote man bij de bezoekers uit Limburg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tientallen mensen die Feyenoord in beeld heeft naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur van afgelopen zondag, hebben nog geen stadionverbod opgelegd gekregen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax speelt in het hoofdtoernooi van de Conference League tegen onder meer het Italiaanse Atalanta en Getafe uit Spanje. FC Twente ontmoet onder meer SC Freiburg. Dat wees de loting in Monaco vrijdag uit.
10 uur geleden