Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derby County krijgt aftrek van 12 punten vanwege surseance

Derby County krijgt aftrek van 12 punten vanwege surseance

LONDEN (ANP) - Derby County heeft 12 punten in mindering gekregen nadat de Engelse club van het tweede profniveau (Championship) eind vorige week uitstel van betaling had aangevraagd. Dat is in Engeland een standaardstraf voor clubs die in surseance gaan vanwege grote financiële problemen.

Derby, met de Engelse oud-international Wayne Rooney als trainer, stond met 10 punten uit acht wedstrijden op de twaalfde plek. Door de reglementaire puntenaftrek zakt de noodlijdende club naar de laatste plaats. Derby moet met een totaal van -2 verder.

Tijdelijke bewindvoerders moeten er nu voor gaan zorgen dat de financiële huishouding van de club weer enigszins op orde komt. Derby heeft te maken met een terugloop van inkomsten van bijna 23,5 miljoen euro. Volgens de clubleiding is de coronapandemie de belangrijkste oorzaak voor de huidige crisis. Het uitblijven van een overname door investeerders heeft de problematiek versterkt.

Derby County heeft een beroep op de directie van de English Football League gedaan om te helpen zoeken naar een geschikte kandidaat om de club te redden.

Het is nog onduidelijk of Derby County het seizoen kan afmaken. Rooney is vooralsnog niet van plan om op te stappen. "De spelers en de staf rekenen op mij en ik zal alles blijven geven om ons te helpen deze moeilijke periode door te komen", zei hij onlangs. Rooney is de opvolger van oud-international Phillip Cocu, die in november vorig jaar als hoofdcoach van Derby County werd ontslagen.

Meer uit Voetbal

Mbappé mist ook tweede duel van Real Madrid op WK voor clubs

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.

1 uur geleden
Bondscoach Reiziger zag Jong Oranje vechten als leeuwen

ZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."

1 uur geleden
Matchwinnaar Poku: die bal moest er gewoon in

ZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).

2 uur geleden
Jong Oranje na snelle rode kaart op karakter naar halve finale EK

ZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).

2 uur geleden
Jong Oranje met tien man naar halve finale EK na zege op Portugal

ZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.

3 uur geleden
Voetbalsters zonder Van de Sanden en Van Dongen naar EK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.

5 uur geleden
Jong Oranje met ongewijzigd team in kwartfinale tegen Portugal

ZILINA (ANP) - Jong Oranje begint weer met Thom van Bergen in de spits aan de kwartfinale tegen Portugal op het EK. De aanvaller van FC Groningen krijgt net als tijdens het vorige duel met Oekraïne de voorkeur boven Noah Ohio.

5 uur geleden