Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Der Spiegel: Thyssenkrupp zegt financiering toe aan staaldivisie

Der Spiegel: Thyssenkrupp zegt financiering toe aan staaldivisie

ESSEN (ANP) - Het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp heeft een financieringstoezegging gedaan om de financiële situatie van de geplaagde staaltak twee jaar lang veilig te stellen. Dat meldt het Duitse nieuwsblad Der Spiegel op basis van ingewijden. De overeenkomst zou het gevolg zijn van een positieve beoordeling door onafhankelijke experts in een rapport over de staaldivisie.

Thyssenkrupp liet onafhankelijke accountants een rapport opstellen om de toekomstige financieringsbehoeften van de staaltak te beoordelen. Net als andere Europese staalproducenten kampt de divisie met een zwakke vraag en hoge investeringsopgaven voor verduurzaming.

In het Duitse Ruhrgebied hoopt men na het rapport en de overeenkomst op meer duidelijkheid voor de grootste staalproducent van het land, schrijft Der Spiegel. Toch blijft volgens het nieuwsblad nog veel onzeker voor de ongeveer 27.000 werknemers, daarbij verwijzend naar de zwakke economische situatie, de dure overgang naar klimaatvriendelijke staalproductie en een onduidelijke eigendomskwestie bij de staaldivisie. Thyssenkrupp wilde geen commentaar geven tegen Der Spiegel.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

5 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

5 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

6 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

6 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

7 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

9 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

9 uur geleden