Der Spiegel: Thyssenkrupp zegt financiering toe aan staaldivisie
ESSEN (ANP) - Het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp heeft een financieringstoezegging gedaan om de financiële situatie van de geplaagde staaltak twee jaar lang veilig te stellen. Dat meldt het Duitse nieuwsblad Der Spiegel op basis van ingewijden. De overeenkomst zou het gevolg zijn van een positieve beoordeling door onafhankelijke experts in een rapport over de staaldivisie.
Thyssenkrupp liet onafhankelijke accountants een rapport opstellen om de toekomstige financieringsbehoeften van de staaltak te beoordelen. Net als andere Europese staalproducenten kampt de divisie met een zwakke vraag en hoge investeringsopgaven voor verduurzaming.
In het Duitse Ruhrgebied hoopt men na het rapport en de overeenkomst op meer duidelijkheid voor de grootste staalproducent van het land, schrijft Der Spiegel. Toch blijft volgens het nieuwsblad nog veel onzeker voor de ongeveer 27.000 werknemers, daarbij verwijzend naar de zwakke economische situatie, de dure overgang naar klimaatvriendelijke staalproductie en een onduidelijke eigendomskwestie bij de staaldivisie. Thyssenkrupp wilde geen commentaar geven tegen Der Spiegel.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
7 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
11 uur geleden